Lyžovanie-SP: Vlhová skončila jedenásta v ďalšom zjazde v Bansku
TASR
TASR

Lyžovanie-SP: Vlhová skončila jedenásta v ďalšom zjazde v Bansku

Vlhová opäť štartovala s vysokým číslom, po senzačnej predchádzajúcej súťaži tentoraz s 31-kou nebojovala o víťazstvo.

Na snímke slovenská reprezentantka Petra Vlhová na trati zjazdu žien v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní v bulharskom Bansku 25. januára 2020. — Foto: TASR/AP

Bansko 25. januára (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotnom zjazde Svetového pohára jedenástu pozíciu. V bulharskom Bansku zaostala za víťazkou Elenou Curtoniovou o 1,25 sekundy. Talianky opanovali celé pódium, druhá skončila Marta Bassinová (+0,10) a tretia bola Federica Brignoneová (+0,14).

Po piatkovej náhrade za zrušené preteky vo francúzskom Val d"Isere sa v sobotu uskutočnil ďalší a pôvodne programovaný zjazd. Vlhová opäť štartovala s vysokým číslom, po senzačnej predchádzajúcej súťaži tentoraz s 31-kou nebojovala o víťazstvo. Po prejazde cieľom sa zaradila na koniec najlepšej desiatky, ale s číslom 33 sa na siedmu priečku prepracovala Rakúšanka Elisabeth Reisingerová.

Ide len o jej druhý zjazd v tejto sezóne

„Určite som sa chcela umiestniť lepšie, chcela som byť trošku rýchlejšia. Jedenáste miesto je celkom fajn na to, že som išla iba druhý zjazd v tejto sezóne. Na jednej strane som spokojná, na druhej nie, pretože som nešla tak ako v piatok. Mala som trošku problém a bojovala som s traťou. Viac sa rozbíjala, najmä v traverzoch bolo strašne veľa hrbov. Musím sa do toho dostať, potrebujem len tréning,“ zhodnotila pre RTVS 24-ročná slovenská reprezentantka, ktorá nezopakovala šieste miesto. Najviac zaostala medzi druhým a tretím medzičasom: „Cítila som, že dovtedy to nebolo také zlé, od druhého traverzu som to však strašne podchádzala, to bol najväčší problém. Tam sa naberajú stotinky a v cieli potom chýbajú.

Technicky náročná trať vyhovovala viacerým lyžiarkam, ktoré sa presadzujú aj v obrovskom slalome. Bassinová, Brignoneová i štvrtá Američanka Mikaela Shiffrinová v ňom figurujú v elitnej žrebovanej skupine. Najviac však sadla 28-ročnej Curtoniovej. Po štvrtom mieste z piatka dosiahla premiérový triumf na podujatiach SP, doteraz mala na konte jednu druhú a dve tretie priečky, všetky v rýchlostných disciplínach. Sobotná súťaž bola na popredných miestach vyrovnanejšia než piatková, keď bola Vlhová šiesta s mankom 1,03 s na víťazku. Teraz jej odstup 1,25 s nestačil na najlepšiu desiatku.

Už ste čítali?

Archeológovia našli v kostole v Obišovciach zakopaný poklad

Unikátny poklad mincí našli archeológovia v Kostole Ružencovej…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…