Zsuzsová označila ako možného objednávateľa Kuciakovej vraždy Jaroslava Haščáka
TASR
TASR

Zsuzsová označila ako možného objednávateľa Kuciakovej vraždy Jaroslava Haščáka

Obžalovaná z vraždy novinára Jána Kuciaka Alena Zsuzsová využila na hlavnom pojednávaní opätovne svoje právo nevypovedať.

Alena Zsuzsová — Foto: TASR/Pavel Neubauer

Pezinok 22. januára (TASR) - Obžalovaná z vraždy novinára Jána Kuciaka Alena Zsuzsová využila na hlavnom pojednávaní opätovne svoje právo nevypovedať. Urobila tak napriek tomu, že prvý deň pojednávania avizovala, že vypovedať neskôr bude.

Zsuzsová v stredu len uviedla, že sa ku skutku vraždy vyjadriť nevie, keďže ho pozná iba zo spisu a médií. Tiež, že výpovede obžalovaných Miroslava Marčeka a Tomáša Szabóa potvrdzujú to, že „Zoltán Andruskó klame“. Opätovne avizovala, že bude vypovedať neskôr a následne využila svoje právo nevypovedať.

Andruskó bol za vraždu novinára už právoplatne odsúdený na trest 15 rokov odňatia slobody. Zsuzsovú označuje za osobu, ktorá si uňho vraždu objednala na pokyn Mariana Kočnera.

Za možného objednávateľa označila Jaroslava Haščáka

Zsuzsová označila vo svojich výpovediach počas vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka za možného objednávateľa vraždy aj spolumajiteľa Penty Jaroslava Haščáka, s ktorým mal spolupracovať niekdajší príslušník Slovenskej informačnej služby Peter Tóth.

Jej výpovede čítali na pojednávaní v kauze vraždy novinára predsedníčka senátu Špecializovaného trestného súdu Ružena Sabová a prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry.

Haščáka považovala za jediného s mocou na to, aby dal Kuciaka zabiť. Považuje ho tiež za človeka, ktorý mal pred viacerými rokmi dať na internet jej komunikáciu s advokátom Danielom Lipšicom. Tvrdí, že by jej obžalovaný Marian K. likvidáciu novinára nezveril pre jej psychické problémy.

Nevylúčila, že by mohol vraždiť Andruskó

V jednej z výpovedí taktiež nevylúčila, že by mohol za vraždou stáť Zoltán Andruskó, ktorý jej mal dlžiť peniaze. Spomínala aj jeho problémy s daňami, pre tie momentálne čelí obžalobe na Okresnom súde Bratislava V. Andruskó mal podľa jej slov záujem dostať sa k miliónu eur, ktoré ponúkol po vražde expremiér Robert Fico ako odmenu za informácie vedúce k vrahom Kuciaka.

Priznala sa aj k tomu, že komunikovala s bývalým podpredsedom parlamentu Martinom Glváčom (Smer-SD), predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Jurajom Drobom (SaS), bývalým prokurátorom Reném Vanekom, predsedom Národnej rady SR Andrejom Dankom, predsedom opozičného hnutia Sme rodina Borisom Kollárom, ako aj s advokátom Lipšicom.

Prokurátor pokračuje v čítaní jej výpovedí. V popoludňajších hodinách by mali vypovedať členovia sledovacieho komanda Petra Tótha Štefan Mlynarčík a Miroslav Kriak.

Časť 1 / 5

Už ste čítali?

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…