Zdeno Chára dvakrát skóroval, stal sa hviezdou zápasu

Zdeno Chára so spoluhráčmi po strelení gólu. Foto: TASR/AP Photo

New York 24. septembra (TASR) - Slovenský obranca Zdeno Chára sa stal prvou hviezdou prípravného stretnutia zámorskej NHL v noci na utorok medzi Bostonom a Washingtonom.

Domáci v ňom vyhrali 3:2 po predĺžení a kapitán "medveďov" zaznamenal dva góly z piatich striel, ktoré vyslal na súperovu bránku. Na ľade strávil 22:24 minút a na svoje konto si pripísal aj štyri "plusky".

Jeden bod za asistenciu si v súboji Columbus - Minnesota (1:2 pp a sn) pripísal útočník domácich Marián Gáborík, ktorý počas svojho 22:20 minútového pobytu na ľade zaznamenal tri strely a jeden mínusový bod. NY Rangers prehrali v Calgary 1:4 a na jedinom góle "jazdcov" sa asistenciou podieľal útočník Marek Hrivík. Montreal zdolal doma tesne New Jersey 3:2 a jeho brankár Peter Budaj sa zo striedačky na ľad nedostal.