Zimná olympiáda mládeže: Šortrekárka Rusnáková obsadila 6. miesto, hokejistky zabojujú o bronz

Petra Rusnáková
Petra Rusnáková — Foto: Facebook/Slovenský olympijský tím

Slovenská šortrekárka Petra Rusnáková obsadila na zimných olympijských hrách mládeže v súťaži na 500 m šieste miesto.

Lausanne 20. januára (TASR) -  Slovenské hokejistky si na zimných olympijských hrách mládeže v Lausanne zahrajú o bronz. V pondelkovom semifinále podľahli Japonkám hladko 0:5. V dueli o tretie miesto sa stretnú s domácim Švajčiarskom.

Slovenská šortrekárka Petra Rusnáková obsadila v súťaži na 500 m šieste miesto. V B-finále skončila na 3. priečke časom 45,857 sekundy. Reprezentant v boboch Martin Sviták bol v súťaži jednotlivcov desiaty, keď dosiahol čas 2:26,82.

Nedarilo sa sánkarom, tímovú štafetu v zložení Nikola Trembošová, Dávid Lihoň, Vratislav Varga a Metod Majerčák diskvalifikovali. Katarína Pitoňáková obsadila v snoubordkrose 21. pozíciu.