Barcelona zdolala Granadu, o tesnej výhre rozhodl Messi

Lionel Messi (vľavo) z Barcelony v hlaivčkovom súboji s Josem Antoniom Martinézom z Granady — Foto: TASR/AP

Barcelona sa vrátila na čelo tabuľky po výhre nad oslabenou Granadou 1:0.

Madrid 19. januára (TASR) - Futbalisti Mallorcy zvíťazili v nedeľnom domácom stretnutí 20. kola najvyššej španielskej súťaže nad Valenciou 4:1. O výsledku rozhodol už prvý polčas, po ktorom Mallorca viedla 3:0. V úvode druhého dejstva oslabil hostí Dani Parejo po tom, ako videl druhú žltú kartu. V domácom drese odohral celý zápas slovenský obranca Martin Valjent.

Barcelona sa vrátila na čelo tabuľky po výhre nad oslabenou Granadou 1:0. Triumf zariadil v 76. minúte po peknej kombinačnej akcii Lionel Messi. Granada hrala od 69. minúty bez vylúčeného obrancu Germana Sancheza. Barca má na konte 43 bodov, rovnako aj druhý Real Madrid, ktorý však má horšie skóre.

Sumáre:

Mallorca - Valencia 4:1 (3:0)

Góly: 22. a 41. Budimir, 7. Raillo, 79. Junior - 82. Torres, ČK: 51. Parejo (Valencia) po druhej ŽK