NBA: Atlanta otočila duel v San Antoniu

Ilustračná fotka
Ilustračná fotka — Foto: TASR

Toronto vyrovnalo klubový rekord.

New York 18. januára (TASR) - Basketbalisti Atlanty vyhrali v zámorskej NBA na palubovke San Antonia po takmer 23 rokoch. V noci na sobotu zmazali v poslednej štvrtine 14-bodový deficit a triumfovali 121:120. Naposledy sa v San Antoniu tešili 15. februára 1997.

Trae Young k tomu prispel 31 bodmi, rozhodujúcu trojku premenil 6,3 sekundy pred klaksónom Kevin Huerter. LaMarcus Aldridge dosiahol za domácich 30 bodov, DeMar DeRozan pridal 25, no Spurs prehrali tretí z uplynulých štyroch duelov.

Toronto pri výhre nad Washingtonom 140:111 vyrovnalo klubový rekord v počte nastrieľaných bodov. Rovnako 140 dali v súboji s Wizards aj v januári 2019, keď súpera zdolali v dvojnásobnom predĺžení. V riadnom hracom čase ešte takýto počet doteraz nezaznamenali. Norman Powell nastrieľal 28 bodov, hoci nebol v základnej zostave.