Prešov pripravuje benefičný koncert Pre bytovku Mukačevská
TASR
TASR

Prešov pripravuje benefičný koncert Pre bytovku Mukačevská

Benefičný koncert Pre bytovku Mukačevská pripravujú organizátori v nedeľu 19. januára v Prešove.

Na snímke tretí deň demolácie 12-podlažnej bytovky na Mukačevskej ulici v Prešove 18. decembra 2019. — Foto: TASR/Roman Hanc

Bratislava/Prešov 17. januára (TASR) – Benefičný koncert Pre bytovku Mukačevská pripravujú organizátori v nedeľu 19. januára v Prešove. Od 14.00 h vystúpia v Tatran Handball aréne desiatky umelcov a interpretov. TASR o tom informoval PR manažér Rado Mešša.

Hlavné pódium arény spojí pre dobrú vec fanúšikov rôznych druhov hudby, zaznie pop, rock, jazz, world music, ľudovka a aj operný spev. Vystúpia speváčky Katarína Knechtová, Beáta Dubasová, Viki Olejárová, Veronika Rabada a Michaella, speváci Lukáš Adamec s Viktorom Špakom, Allan Mikušek, Pavol Drapák a Jakub Petraník, skupiny Komajota, ElevenHill, Atlantida, Akustika, Hrdza, Papyllon, Stopa, Wandererove ségry, z ľudoviek Kandráčovci, Kollárovci, Ščamba, Rolland z Čirča, revivalové skupiny GeRock Kabát Revival, Pink Floyd Revival, country zaznie v podaní skupín Žobráci a BB Country.

Koncert podporia aj tanečníci Grimmy Dance Studio, rímskokatolícky kňaz a operný spevák Martin Šafárik aj známy prešovský virtuóz, saxofonista Mário Gapa Garbera. Moderátorskými vstupmi budú program spájať Rado Mešša, Michal Hudák ml., Stano Gális, Edo Michálek a hlavná predstaviteľka úspešného filmu Loli paradička Kamila Mitrášová.

Pár dní po tragickom výbuchu bytovky na Mukačevskej ulici v Prešove sa začala objavovať informácia o pripravovanom benefičnom koncerte. Otcom myšlienky koncertnej podpory je prešovský organizátor a známy dídžej Rudo Voit.

„Veľmi silno ma oslovila okamžitá veľká solidarita ľudí z Prešova, celého Slovenska, ale aj zo zahraničia. Rozmýšľal som, ako by sme ešte mohli pomôcť ľuďom, ktorých postihla veľká tragédia. A keďže je Prešov mestom hudby a muzikantov, napadla mi súvislosť s koncertom Live Aid. Oslovil som hudobníkov a väčšina okamžite súhlasila. Odmietli iba tí, ktorí mali potvrdené iné záväzky na tento termín. Ďalší sa prihlásili sami a tak len za pár dní vznikol dlhý zoznam účinkujúcich,” uviedol pre médiá Rudo Voit.

Program viac ako šesťhodinového maratónu je určený všetkým vekovým kategóriám a na svoje si prídu nielen fanúšikovia hudby, ale aj rodiny s deťmi. Spolu s koncertom bude prebiehať aj program Kidslandia s divadlom Etudy, UsmievAnkou, maskotom Mimoňom, maľovaním na tvár a množstvom ďalších atrakcií pre najmenších.

Všetci umelci vystúpia bez nároku na honorár a celý výťažok z koncertu bude poukázaný na už zriadený transparentný účet mesta Prešov SK90 7500 0000 0040 0859 1229. Suma bude použitá na zabezpečenie nového alebo náhradného bývania pre výbuchom postihnutých obyvateľov.

Vstupné na benefičný megakoncert je symbolické a jeho myšlienku bude možné podporiť akýmkoľvek príspevkom aj priamo na mieste. Všetci organizátori, účinkujúci a podporovatelia veria, že koncert bude nielen zážitkom pre prítomných divákov, ale aj prínosom pre obyvateľov 12-podlažnej bytovky na Mukačevskej ulici 7, ktorí 6. decembra 2019 výbuchom plynu a následným požiarom prišli o strechu nad hlavou a viacerí z nich aj o svojich blízkych, keď tragédiu neprežilo sedem ľudí, jedna osoba je nezvestná a zranených boli desiatky obyvateľov.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z PREŠOVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…