Petra Vlhová opäť víťazne! Shiffrinovú zdolala aj v prestížnom nočnom slalome vo Flachau
TASR, Dobré noviny
TASR, Dobré noviny

Petra Vlhová opäť víťazne! Shiffrinovú zdolala aj v prestížnom nočnom slalome vo Flachau

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová si v nočnom slalome vo Flachau pripísala skvelé víťazstvo.

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová — Foto: TASR/Martin Baumann

FLACHAU 14. januára - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová opäť potvrdila svoje kvality. V prestížnom nočnom slalome vo Flachau skončila na prvom mieste a za sebou nechala aj svoju najväčšiu konkurentku Američanku Mikaelu Shiffrinovú, ktorá bola tretia.

Obhájila tak prvenstvo z vlaňajška a dosiahla dvanáste víťazstvo v kariére vo Svetovom pohári, siedme v slalome. Súhrnným časom 1:53,65 min zdolala druhú Švédku Annu Swennovú-Larssonovú o desať stotín sekundy. Vlhová uspela v druhom slalome seriálu za sebou, začiatkom januára ovládla podujatie v Záhrebe.

Základ víťazstva v prvom kole

Dvadsaťštyriročná Slovenka postavila základ víťazstva už v prvom kole, po ktorom mala pred Shiffrinovou k dobru šesť desatín sekundy. V druhom kole síce zašla až piaty najlepší čas, ale stačilo jej to na udržanie si prvej priečky. Suverénka uplynulých sezón Shiffrinová spadla z druhej pozície po prvom kole na tretiu a po viac ako piatich rokoch nestála na najvyššom stupni už v dvoch za sebou idúcich slalomoch.

Petra Vlhová (uprostred) sa teší z víťazstva v rakúskom Flachau. Druhá skončila Švédka Anna Swennová-Larssonová (vľavo) a tretia Američanka Mikaela Shiffrinová (vpravo).
Petra Vlhová (uprostred) sa teší z víťazstva v rakúskom Flachau. Druhá skončila Švédka Anna Swennová-Larssonová (vľavo) a tretia Američanka Mikaela Shiffrinová (vpravo). Foto: TASR/Martin Baumann

„Robila som v druhom kole veľa chýb, cítila som, že som nešla najlepšie. Počula som však povzbudzovanie fanúšikov, takže som sa snažila ísť stále naplno. Nakoniec to vyšlo. Každé víťazstvo je špeciálne, ale vyhrať tu vo Flachau opäť po roku je neuveriteľné. Bolo to ťažké sa koncentrovať, ale snažila som sa dať do toho všetko," povedala Vlhová bezprostredne po triumfe pre RTVS.

„Snažila som sa byť pokojná a sústredená. Bolo to napokon tesné, ale dokázala som to. Cítila som formu a som rada, že som to potvrdila. Som šťastná, že som vyhrala pred toľkými mojimi priaznivcami." dodala.

Dominancia Vlhovej a Shiffrinovej pokračuje

V celkovom jodnotení SP sa Vlhová vrátila na druhú priečku, na Shiffrinovú stráca 273 bodov. Američanka je na čele aj v hodnotení slalomu o 80 bodov pred Slovenkou. „Som rada, že som sa opäť dostala na pódium, ale zo svojho výkonu som sklamaná," uviedla pre ORF Shiffrinová.

Bol to celkovo štvrtý slovenský triumf na tradičnom podujatí vo Flachau. Pred Vlhovou (2019, 2020) sa z víťazstva dvakrát tešila aj jej krajanka Veronika Velez-Zuzulová. Bývalá slovenská reprezentantka to dokázala v rozpätí štyroch dní v januári 2016. Už 25 slalomov SP za sebou nepozná inú víťazku ako Shiffrinovú (19) alebo Vlhovú (6). Ich nadvládu neprelomila žiadna lyžiarka, odkedy 10. januára 2017 zvíťazila Frida Hansdotterová práve vo Flachau.

Výsledky nočného slalomu žien SP vo Flachau:

1. Petra VLHOVÁ (SR) 1:53,65 min., 2. Anna Swennová-Larssonová (Švéd.) +0,10 s, 3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,43, 4. Wendy Holdenerová (Švajč.) +0,50, 5. Katharina Liensbergerová +0,80, 6. Katharina Truppeová (obe Rak.) +1,61, 7. Nina Haverová-Lösethová (Nór.) +2,24, 8. Chiara Mairová (Rak.) +2,48, 9. Michelle Gisinová (Švajč.) +2,60, 10. Laurence St.Germainová (Kan.) +2,82

celkové poradie SP (po 16 zo 40): 1. Shiffrinová 886 bodov, 2. VLHOVÁ 613, 3. Federica Brignoneová (Tal.) 565, 4. Holdenerová 417, 5. Gisinová 390, 6. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 337

poradie SP v slalome (po 5 z 9): 1. Shiffrinová 440, 2. VLHOVÁ 360, 3. Swennová-Larssonová 235, 4. Liensbergerová 231, 5. Holdenerová 180, 6. Gisinová 180

Už ste čítali?

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…