Svetové hviezdy na čele s Queen pomôžu Austrálii. Proti požiarom zabojujú hudbou
TASR
TASR

Svetové hviezdy na čele s Queen pomôžu Austrálii. Proti požiarom zabojujú hudbou

Britská rocková skupina Queen s americkým spevákom Adamom Lambertom a celá plejáda ďalších umelcov sa dohodli, že 16. februára odohrajú v Austrálii „Koncert na pomoc s celonárodnými lesnými požiarmi".

Queen a ďalší umelci chcú pomôcť Austrálii — Foto: TASR/AP

Canberra 13. januára (TASR) - Britská rocková skupina Queen s americkým spevákom Adamom Lambertom, austrálsky spevák Guy Sebastian a celá plejáda ďalších umelcov sa dohodli, že 16. februára odohrajú v Austrálii „Koncert na pomoc s celonárodnými lesnými požiarmi". V pondelok o tom informovala tlačová agentúra DPA.

Deväťhodinový koncert s názvom Fire Fight Australia (Boj s požiarmi v Austrálii) sa bude konať na štadióne ANZ Stadium, najväčšom v Sydney, a bude ho moderovať austrálska komička Celeste Barberová. Tá prostredníctvom svojej výzvy na internete vyzbierala už 50,3 milióna austrálskych dolárov (31,18 milióna eur).

Svetoznáma skupina Queen s Adamom Lambertom, ktorí účinkujú na tom istom mieste na úplne vypredanom vystúpení aj večer predtým, poskytnú svoje vybavenie aj pre koncert na pomoc s lesnými požiarmi.

Koncert ohlásili minulý týždeň, ale zostavu účinkujúcich potvrdili organizátori až v pondelok. Zároveň sľúbili, že všetky zisky pôjdu hasičom, Červenému krížu a charite na ochranu divo žijúcich zvierat.

Na benefičnom koncerte vystúpi tiež rockový muzikant Alice Cooper, ktorý bude mať na budúci mesiac turné po Austrálii. Účinkovať bude takisto kanadská speváčka a skladateľka a držiteľka cien Grammy k.d lang, ďalej vystúpia austrálski speváci John Farnham, Olivia Newton-Johnová, Tina Arena a mnoho ďalších.

Vstupenky na koncert sa začali predávať v pondelok na poludnie miestneho času, a to za 100, 85 a 70 dolárov s možnosťou darovať ďalšie peňažné príspevky. Eventová agentúra TEG Dainty uviedla, že v nasledujúcich dňoch oznámi ďalších účinkujúcich, a dodala, že organizátori sú „zaplavení" ponukami od ďalších umelcov.

Zbierky financií spustilo veľa hollywoodskych celebrít, podnikateľov-miliardárov a športových hviezd - snažia sa získať desiatky miliónov dolárov na pomoc hasičom a obetiam lesných požiarov v Austrálii.

Už ste čítali?

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…