Biatlon: V mužskej štafete triumfovali Nóri. Slováci obsadili 18.miesto

Kvarteto nórskych biatlonistov (zľava) Vetle Sjastad Christiansen, Johannes Dale, Erlend Bjöntegaard a Lars Helge Birkeland zvíťazilo v štafetových pretekoch Svetového pohára v biatlone mužov v nemeckom Oberhofe. — Foto: TASR/AP

Biatlonisti Nórska zvíťazili v sobotu v štafetových pretekoch Svetového pohára.

Oberhof 11. januára (TASR) - Biatlonisti Nórska zvíťazili v sobotu v štafetových pretekoch Svetového pohára. V nemeckom Oberhofe na 4x7,5 km trati triumfovalo kvarteto Lars Helge Birkeland, Erlend Bjöntegaard, Johannes Dale, Vetle Sjastad Christiansen s náskokom 4,4 sekundy pred druhými Francúzmi, tretia dobehla domáca štafeta. Slovenské kvarteto v zložení Michal Šíma, Martin Otčenáš, Šimon Bartko, Tomáš Hasilla obsadila 18. miesto.

Nóri išli štafetu bez vedúceho muža celkového poradia Johannesa Thingnesa Böa. Ten oznámil, že vynechá januárové preteky pre narodenie syna, chýbať by mal aj v Ruhpoldingu a v Pokljuke.

Slovákov o lepší výsledok pripravila nepresná streľba, museli ísť štyri trestné kolá, spolu s poslednými Talianmi najviac v celom štartovom poli.

Štafeta mužov na 4x7,5 km

1. Nórsko (Birkeland, Bjöntegaard, Dale, Christiansen) 1:19:32,3 h, 2. Francúzsko (Jacquelin, Fourcade, Desthieux, Maillet) + 4,4 s, 3. Nemecko (Horn, Kühn, Peiffer, Doll), +48,2 4. Rusko +1:09 m, 5. Bielorusko 1:54, 6. Slovinsko 2:43,7, 7. Švajčiarsko +2:56,1, 8. Česko +3:07,6, 9. Rakúsko +3:24,8, 10. Ukrajina +3:31,1 ... 18. SR (Šíma, Otčenáš, Bartko, Hasilla) 5:59,4