Hádzaná: Slováci v kvalifikačnom súboji zdolali domáce Luxembursko

Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok — Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Luxemburg 10. januára (TASR) - Hádzanári Slovenska vstúpili úspešne do turnaja 1. skupiny prvej fázy kvalifikácie MS 2021. V piatok si v Luxemburgu poradili s domácim Luxemburskom 22:16.

Zverenci trénera Petra Kukučku sa v boji o jedinú postupovú miestenku stretnú ešte v sobotu s Faerskými ostrovmi a v nedeľu s Litvou. Litva v prvom piatkovom stretnutí vyhrala nad Faerskými ostrovmi presvedčivo 36:25.

Slováci začali výborne a po šiestich minútach viedli nad súperom 5:0. Potom síce inkasovali trikrát za sebou, ale v priebehu prvého polčasu si udržiavali dvoj až trojgólový náskok.

Na začiatku záverečnej desaťminútovky úvodného dejstva svietilo na ukazovateli skóre 9:5, no Luxemburčania znížili na 8:9 a v prestávke mali dvojgólové manko. Po zmene strán sa Slováci najprv trápili v útoku, za štvrťhodinu hry dali iba tri góly a z 13:10 bolo 13:12. Desať minút pred koncom už ale viedla Kukučkova ekipa 17:13 a náskok si už favorit v závere nenechal vziať.

Zostava SR: Žernovič, Konečný - Briatka, Ďuriš, Hruščák, Rábek, T. Urban, Straňovský, Hlinka, Kancel, Kováčech, Macháč, Potisk, Prokop, Rečičár, Slaninka. Rozhodovali: Nabokau, Kulik (obaja Bielorus.)