Tipsport Liga: Banská Bystrica suverénne vyhrala nad Detvou. Košice sa tešia z víťazstva

Ilustračné foto
Ilustračné foto — Foto: TASR /Roman Hanc

Banská Bystrica 10. januára (TASR) - Hokejisti HC 05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili v 39. kola Tipsport Ligy nad HC 07 WPC Koliba Detva 5:1.

V prvej tretine mala prevahu Banská Bystrica. Prvú šancu videli diváci v štvrtej minúte, no voľný Hickmott Petríka neprekonal. O pár sekúnd sa ocitol sám pred Beskorowanym na opačnej strane Šišovský, no netrafil puk. Gól padol v desiatej minúte počas presilovky domácich.

Po strieľanej prihrávke Jääskeläinena putoval puk do bránky od korčule Hrnku podľa arbitrov dovoleným spôsobom a bolo 1:0. Majster naďalej dominoval na ľade a dokázal skóre zvýšiť. Mlynarovič v strednom pásme obišiel protihráča, mal voľný priestor pred sebou a patrične toho aj využil, Petríkovi nedal šancu – 2:0. Hostia v samom závere úvodného dejstva predviedli peknú kombinačnú akciu, ktorú zakončil Žilka gólom, no puk prešiel do bránky sekundu po časovom limite, čo po dlhých piatich minútach potvrdil i videorozhodca.

Na začiatku druhej tretiny Bystričania zvýšili vedenie na 3:0, keď sa presadil Mlynarovič efektne pri ľavej žrdi . Ubehlo však iba 33 sekúnd a Detva znížila na 3:1. Strelu Turana od modrej tečoval účinne Valent. Následne hostia nevyužili presilovku, mali v nej veľké šance, no Šišovský, Zuzin a Ščurko recept na Beskorowanyho nenašli.

Hokejisti spod Urpína ovládli tretiu tretinu

A tak prišiel trest. V 27. minúte obranca HC 05 Nemčík obišiel bránku a zakončil z pravej strany spoza protihráča parádne do horného vinkla – 4:1. Hokejisti spod Poľany potom nedosiahli gól ani v dvoch početných výhodách. Na druhej strane mal šancu na hetrik Mlynarovič, ale skvele ho vychytal Petrík.

V tretej tretine hokejisti spod Urpína naďalej herne dominovali. V 46. minúte mal dobrú možnosť Jääskeläinen, strieľal voľný z kruhu, ale detviansky brankár dobre zasiahol. Kapituloval napokon po peknej individuálnej akcii a technickej strele Southorna, ktorého našiel prihrávkou spoza bránky Hohmann – 5:1. Šiesty gól mal na hokejke Hohmann, ale sám pred Petríkom neuspel. Hostia tiež hrozili. V. Fekiač strieľal z kruhu do žŕdky a Čacho úplne voľný neprekonal zblízka Beskorowanyho. Ten svoj tím podržal aj v oslabení, dobre zasahoval pri šanci V. Fekiača, takže i jeho zásluhou sa už skóre nemenilo.

39. kolo Tisport Ligy:

HC "05 iClinic Banská Bystrica – HC 07 WPC Koliba Detva 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Góly: 10. Hrnka (Jääskeläinen, Hohmann), 17. Mlynarovič (Hrnka, Southorn), 22. Mlynarovič (Petrinec, Lamper), 27. Nemčík (Lamper), 48. Southorn (Hohmann) – 23. P. Valent (O. Turan, Gašpar). Rozhodovali: M. Novák, Snášel ml. – Stanzel, M. Orolín, vylúčení: 4:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2324 divákov

Banská Bystrica: Beskorowany - Mihálik, Southorn, Cardwell, Nemčík, Ďatelinka, Petrinec, Zubák – Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen – Lamper, Mlynarovič, Hrnka – Šille, Bubela, Bartánus – Kabáč, Gabor, Róth - Fafrák

Detva: R. Petrík – Mart. Chovan, Golian, F. Fekiač, Andersons, O. Turan, Jendroľ, Gachulinec – Čacho, Zuzin, Šišovský – J. Žilka, Král, Ščurko – T. Török, P. Valent, Gašpar – Ľupták, V. Fekiač, Čenka

MHk 32 Liptovský Mikuláš - Slovan Bratislava 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)

Góly: 34. Petran (Roman, Ru. Huna), 47. Kriška (Piatka, Sukeľ) - 19. Sersen (Abdul, Bačík), 28. Zigo (Abdul, Puliš), 35. Bondra (Šedivý, Meszároš), 40. Puliš (Abdul, Bačik), 48. Basaraba (Bondra, Meszároš). Rozhodovali: Korba, Juhász - Durmis, Soltész, vylúčení: 2:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1350 divákov

Liptovský Mikuláš: Zalivin – Kramár, Kurali, Petran, Droppa, Roman, Smutný, Haluška, Nemec – Kriška, Piatka, Sukeľ – Vybíral, Nikulin, Ru. Huna – Uhrík, Tamáši, Nechaj – Ri. Huna, Ro. Huna, Surový

Slovan: Habal – Bačík, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Kučný, Petráš, Demo – Puliš, Zigo, Abdul – Basaraba, St. Pierre, Bondra – Kukumberg, Kytnár, Matoušek – Jendek, Urbánek, Žitný

HKM Zvolen - HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)

Góly: 16. M. Halama (Drgoň, McPherson), 43. Špirko (McPherson, Kolenič), 51. Štrauch, 55. Špirko (M. Halama, McPherson) – 10. Linet (Safaralejev, Ťavoda), 12. Giľák (Safaralejev). Rozhodovali: Baluška, Fridrich - Bogdaň, Jobbágy, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1396 divákov

Zvolen: T. Tomek – Betker, Švarný, Meliško, Drgoň, Tibenský, Tomko, Stephenson – Kelemen, Parks, Kolenič – Špirko, M. Halama, McPherson – Thompson, B. Mráz, Štrauch – S. Petráš, P. Halama, Marcinek

Michalovce: Trenčan – Vorobjev, Ventelä, Mesikämmen, Ťavoda, Hančák, Kolba, Borov, Zekucia – Korhonen, Lalancette, Spilar – Hričina, Galamboš, Mašlonka – Safaralejev, Linet, Giľák – Chalupa, Toma, Hvila

HK Poprad - HK Dukla Trenčín 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 19. Larkin (Vandas), 53. Lodge (Jacobs), 60. Takáč (Zagrapan, Svitana) - 17. Alderson (Mikyska, Štach). Rozhodovali: Valach, D. Konc st. – D. Konc ml., J. Konc ml., vylúčení: 4:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 2019 divákov

Poprad: Vošvrda – Kozák, Brejčák, Erving, Ulrych, Dalhuisen, Larkin, Česánek – Handlovský, Preisinger, Vandas – Takáč, Zagrapan, Svitana – Jacobs, Bjalončík, Lodge – Matej Paločko, Paukovček, Matúš Paločko – Králik

Trenčín: Valent – McCormack, Starosta, Stacha, Štach, Sládok, Kajínek, Bokroš – Alderson, Mikyska, Bezúch – Bartovič, Valach, Hecl – Džugan, Balán, Lapšanský – Ferényi, Švec, Sojčík – Ďurina

HC Mikron Nové Zámky - HC Košice 4:5 (2:2, 1:3, 1:0)

Góly: 11. Stupka (Pospíšil), 13. Holovič (Ordzovenský, Pospíšil), 21. Jurík (Fábry, Obdržálek), 45. Andrisík (Števuliak, Holovič) - 3. Rapáč (Bortňák, Suja), 15. Pavlin (Chovan), 23. Milý (Skokan, Růžička ), 31. Majdan (Pavlin, Skokan), 33. Suja (Rapáč, Bortňák). Rozhodovali: Orolin, Kókai - Rojík, Kis-Király, vylúčení: 7:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1378 divákov

Nové Zámky: Pavlas – Hatala, Ordzovenský, Drtina, Fereta, Pavúk, Mikuš – Pospíšil, Bajtek, Stupka – Obdržálek, Fábry, Jurík – Števuliak, Hruška, Andrisík - Jaša, Holovič, Rogoň

Košice: Košarišťan - Růžička, Slovák, Koch, Pavlin, Repe, Čížek, Bučko - Belluš, Skokan, Majdan - Klhůfek, Chovan, Květoň - Suja, Bortňák, Rapáč - Jokeľ, Vrábeľ, Milý

predohrávka 41. kola:

HK Nitra - DVTK Miškovec 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: 23. Morrison - 7. Kiss, 29. Harrison (Rodman), 35. Vas (Vandane, Dudás). Rozhodovali: Tvrdoň, Müllner - Kacej, Gegáň, vylúčení: 3:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 2227 divákov

Nitra: Šimboch – Mezei, Morrison, Pupák, M. Versteeg, Š. Nemec, Kubka, A. Sloboda, Korím – Blackwater, Kerbashian, Yellow Horn – Fominych, Kollár, Scheidl – Buček, Lušňák, Koyš – Hrušík, Minárik, Csányi

Miškovec: Adorján – Ross, Szirányi, Göz, Dudás, Láda, Vandane, Vojtkó – Rodman, Galanisz, Magosi – Harrison, Vas, Beach – Miskolczi, Tousignant, Kiss – Ritó