Leonardo DiCaprio daroval 3 milióny na pomoc horiacej Austrálii. Vyzýva ľudí, aby si uvedomili vážnosť klimatických zmien
Klaudia Fiolová
Klaudia Fiolová

Leonardo DiCaprio daroval 3 milióny na pomoc horiacej Austrálii. Vyzýva ľudí, aby si uvedomili vážnosť klimatických zmien

Jeho nadácia Earth Alliance venovala 3 miliónov dolárov horiacej Austrálii. 

— Foto: Facebook/Leonardo DiCaprio, Aussie Ark

SYDNEY 10. januára - Leonardo DiCaprio je obľúbený herec, ktorého každý pozná vďaka jeho skvelým výkonom na filmových plátnach. Okrem toho je ale aj náruživým aktivistom, ktorý sa snaží zachrániť našu planétu. Okrem iného založil aj neziskovú organizáciu, ktorá sa zameriava na ochranu životného prostredia.

Za uplynulých dvadsaťdva rokov Dicapriova nadácia podporila takmer dvesto projektov v 50-ich krajinách sveta, ktoré bojujú za záchranu Zeme. Udeľovaním rôznych peňažných grantov za dve dekády venoval Dicaprio už 100 miliónov amerických dolárov na ochranu planéty a ohrozených druhov.

Leo venoval 3 milióny dolárov na pomoc horiacej Austrálii

Rozsiahle požiare ničia väčšinu územia Austrálie. Požiare si vyžiadali už 25 ľudských životov a zničili viac ako 5,25 milióna hektárov lesných porastov. V Novom Južnom Walese bolo zničených 1365 domov. Ďalších okolo 450 domov bolo zničených na južnom pobreží. Na konte majú požiare okrem ľudských životov aj stratené životy jednej miliardy zvierat

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#Regram #RG @earthalliance: Earth Alliance, created in 2019 by @LeonardoDiCaprio, Laurene Powell Jobs, and Brian Sheth, has launched the #AustraliaWildfireFund, a $3 million commitment to assist critical firefighting efforts in New South Wales, aid local communities most affected by the wildfires, enable wildlife rescue and recovery, and support the long term restoration of unique ecosystems, with partners @aussieark @bushheritageaus @wireswildliferescue @emersoncollective @global_wildlife_conservation. Join Earth Alliance in supporting these critical efforts - please see the link in my bio to donate. #AustraliaFires Photos by Brad Fleet, Wolter Peeters/The Sydney Morning Herald

Príspevok, ktorý zdieľa Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio),

Leo je spoluzakladateľom organizácie Earth Alliance, ktorá bojuje proti klimatickým zmenám a strate biodiverzity. Práve prostredníctvom tejto organizácie venoval herec 3 milióny dolárov ako príspevok v boji proti rozsiahlym lesným požiarom. Na svojom Instagrame uverejnil príspevok, v ktorom vyzýva ľudí, aby neodvracali pozornosť od globálneho problému, ktorá súvisí s otepľovaním planéty. Podľa jeho slov sú požiare zapríčinené aj nezodpovedným správaním ľudí. Jeho organizácia taktiež pomohla pri požiaroch, ktoré ničili Amazonský prales, ešte v minulom roku. 

Pomáhajú známi ľudia po celom svete

Austrálčanka Kylie Minogue oznámila na svojom Instagrame, že venuje 500-tisíc dolárov. Vyzvala svojich fanúšikov, aby sa k nej pridali a tiež prispeli nadácii, ktorá zbiera peniaze pre Austráliu.

Skupina Metallica tiež venovala 750-tisíc dolárov na pomoc ľuďom v Austrálii. 

Chris Hemsworth, ktorého ľudia poznajú ako filmového Thora, oznámil na svojom Instagrame, že so svojou rodinou venujú milión dolárov tým, ktorí to aktuálne najviac potrebujú. „Ako dobre viete, požiare v Austrálii spôsobili masívne škody obyvateľom. Vôbec neutíchajú a priemerná teplota na území krajiny sa zvyšuje. Čaká nás ešte dlhá a náročná cesta. Čo potrebujeme urobiť teraz, je pomôcť domácim finančnými príspevkami. Ja venujem milión dolárov a dúfam, že aj vy prispejete akoukoľvek čiastkou alebo podporíte krajinu iným spôsobom," povedal Chris vo videu. 

Aj známa komička Celeste Barber sa rozhodla pomôcť a vyzvala ľudí po celom svete, aby prispeli k jej zbierke. Jej cieľom bolo vyzbierať 40 miliónov dolárov, ktoré pôjdu na pomoc práve ľuďom, ktorí denno-denne pomáhajú v hasení požiarov. V priebehu len troch dní sa ľudia poskladali a na účte je už neuveriteľných 36 miliónov dolárov. Ako sama napísala na sociálnych sieťach, keď sa ľudia spoja, nič nie je nemožné. Celebrita, ktorá má viac ako 6 miliónov sledovateľov na Instagrame, oslovila ľudí na každom kontinente.

Herečka Nicole Kidman venovala pol milióna dolárov na pomoc svojej rodnej zemi. Na odovzdávaní prestížnych cien Golden Globe Awards bola taká zronená, že nemohla poskytnúť ani rozhovory. Médiám povedala, že je myšlienkami úplne inde a veľmi ju trápi situácia v Austrálii. 

Už ste čítali?

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…