Vo finále španielskeho Superpohára madridské derby. Barcelona totiž vypadla s Atléticom

Hráči Atlética Madrid pred zápasom semifinále španielskeho Superpohára s Barcelonou — Foto: TASR/AP

Futbalisti Atletica Madrid postúpili do finále Španielskeho superpohára.

Džidda 9. januára (TASR) - Futbalisti Atletica Madrid postúpili do finále Španielskeho superpohára. Vo štvrtkovom druhom semifinále v Džidde v Saudskej Arábii zdolali FC Barcelona 3:2 a v nedeľu si zahrajú proti Realu Madrid.

Atletico otvorilo skóre krátko po zmene strán zásluhou Kokeho. Barcelona otočila stav v rozpätí 51. a 62. minúty gólmi Lionela Messiho a Antoinea Griezmanna. Definitívny obrat sa však v záverečnej desaťminútovke riadneho hracieho času podaril Madridčanom. Najprv z jedenástky vyrovnal Alvaro Morata a do finále proti mestskému rivalovi ich poslal Angel Correa.

Do priebehu druhého polčasu zasiahol aj VAR, po jeho rozhodnutiach neplatili dva góly Kataláncov a Atleticu zasa odoprel jedenástku.