Tipsport liga: V maďarskom súboji Miškovec prehral v Budapešti

Ilustračné foto
Ilustračné foto — Foto: TASR/Dušan Hein

Hokejisti MAC Újbuda zdolali v stredajšom domácom zápase 39. kola Tipsport Ligy DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:2.

Budapešť 8. januára (TASR) - Hokejisti MAC Újbuda zdolali v stredajšom domácom zápase 39. kola Tipsport Ligy DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:2. Prvá tretina maďarského derby vyšla lepšie domácej Újbude.

Skóre otvoril v 13. minúte Majoross, na ktorého už o minútu neskôr nadviazal Langkow. O ďalšie tri minúty sa presadil Sofron a MAC veľmi rýchlo viedol už trojgólovým rozdielom. V druhom dejstve však zabrali hostia, v 29. minúte dokonca dvakrát skóroval Magosi.

Najprv zužitkoval presilovú hru a ten istý hráč o deväť sekúnd prekonal Bernarda v domácej bránke opäť. Miškovec mal šancu na obrat, ale vyrovnávajúci tretí zásah sa mu nepodarilo pridať ani v tretej tretine.

MAC Újbuda - DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)

Góly: 13. Majoross (Terbócs), 14. Langkow (Orbán, Carlisle), 17. Sofron (Klempa) - 29. Magosi (Harrison, Beach), 29. Magosi (Galanisz, Rodman).

Rozhodovali: Baluška, Štefik - Crman, Cegáň, vylúčení: 3:1 na 2 min., navyše: Orbán - Beauviller obaja 10 min osobný trest, presilovky: 0:1, oslabeia: 0:0, 1025 divákov.

Újbuda: Bernard - Pozsgai, McNally, Orbán, Carlisle, Fejes, Garát - Terbócs, Strech, Orban - Sofron, Langkow, Klempa - Bodó, Pitt, Szigeti - Kedves, Majoross, Kreisz

Miškovec: Adorján - Dudás, Ross, Vandane, Göz, Vojtkó, Szirányi, Láda - Beauviller, Vas, Ritó - Rodman, Tousignant, Beach - Magosi, Galanisz, Harrison - Kiss, Miskolczi