NHL: Washington prehral vo Philadelphii, Dallas so Sekerom opäť víťazne

Roope Hintz (vľavo) z Dallasu a Trevor Lewis z Los Angeles
Roope Hintz (vľavo) z Dallasu a Trevor Lewis z Los Angeles — Foto: TASR/AP

Hokejisti Washingtonu v zostave s Richardom Pánikom prehrali v zámorskej NHL na ľade Philadelphie Flyers 2:3.

New York 9. januára (TASR) - Hokejisti Washingtonu v zostave s Richardom Pánikom prehrali v zámorskej NHL na ľade Philadelphie Flyers 2:3. Líder súťaže vyšiel naprázdno po troch predchádzajúcich víťazstvách.

O triumfe Philadelphie rozhodol v druhej tretine Kevin Hayes vo vlastnom oslabení. Pánik odohral celkovo 11:04 a do štatistík sa zapísal 10-minútovým osobným trestom. Stalo sa tak v 17. minúte pri avizovanom treste pre spoluhráča Larsa Ellera. „Po prerušení hry vystrelil a potom mal verbálnu výmenu názorov s rozhodcom," vysvetlil kouč Washingtonu Todd Reirden.

Washington sa vrátil na zem

Jeho zverenci sa „vrátili na zem" po hladkom triumfe nad Ottawou (6:1) v noci na stredu. Autor jedného gólu Jakub Vrána však poprel, že by sa „Caps" vyčerpali: „Aj oni na tom boli rovnako, to sa občas stáva. Máme dostatočne skúsený tím, aby sme takéto situácie zvládli, takže na dnešnú prehru nie je výhovorka."

Philadelphia úspešne oslávila návrat na domáci ľad po šiestich zápasoch u súperov. „Je skvelé byť opäť doma. Dnes sme predviedli výbornú hru v oslabení, to podľa mňa rozhodlo," povedal hrdina Flyers Hayes.

Historický zápis Matthewsa

Toronto prehralo doma s Winnipegom 3:4 po nájazdoch. Dva presné zásahy domácich zaznamenal Auston Matthews a spolu s Alexandrom Ovečkinom je iba druhý z aktívnych hráčov, ktorý odštartoval kariéru v NHL štyrmi sezónami s 30 a viac gólmi.

V organizácii Maple Leafs je vôbec historicky prvý, rovnako sa mu to podarilo ako prvému Američanovi. V prebiehajúcom ročníku má na konte už 31 gólov. „Samozrejme, že som na to hrdý. Mám veľké šťastie, že môžem hrať s takýmito skvelými spoluhráčmi. Je jedno, s ktorými som na ľade, vždy je tam kvalita. Majú významný podiel na mojom úspechu," uviedol 22-ročný Matthews. V domácom prostredí skóroval siedmykrát za sebou a vyrovnal najdlhšiu tohtosezónnu sériu Davida Pastrňáka z Bostonu.

Slovenský obranca Martin Marinčin odohral za domácich 13:46 min s jedným mínusovým bodom. V prebiehajúcom ročníku má na konte 13 vystúpení v profilige, zatiaľ bez bodového zápisu.

Piata výhra Dallasu za sebou

Dallas s Andrejom Sekerom si pripísal piatu výhru za sebou, keď uspel na ľade Los Angeles 2:1. Hostia otočili skóre v druhej tretine, víťazný zásah dosiahol Blake Comeau. Sekera strávil na ľade 16:17 min, na bránku súpera vyslal jednu strelu.

Stars sa darí otáčať zápasy, v každom z uplynulých piatich víťazných zápasoch prehrávali. V Los Angeles im obrat trval iba 37 sekúnd. Oprieť sa mohli o Antona Chudobina, ktorý chytil 30 striel „kráľov".

Jediný gól LA strelil Anže Kopitar. Slovinec si pripísal celkovo 328. zásah v drese Kings a je v tomto smere na štvrtom mieste v histórii organizácie.

NHL - výsledky:

PHILADELPHIA FLYERS - WASHINGTON CAPITALS 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Góly: 4. Konecny (Couturier), 20. Hägg (Raffl, Myers), 38. Hayes – 8. Bäckström (Wilson), 13. Vrána (Kuznecov, Kempný). Brankári: Hart - Holtby, strely na bránku: 27:28, 18.595 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - WINNIPEG JETS 3:4 pp a sn (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 5. Matthews (Marner), 26. Timashov (Brooks, Kapanen), 60. Matthews (Rielly) – 4. Ehlers (Wheeler, Pionk), 18. Appleton, 32. Scheifele (Connor, Poolman), rozhod. nájazd Wheeler. Brankári: Andersen - Hellebuyck, strely na bránku: 28:28, 19.397 divákov.

LOS ANGELES KINGS - DALLAS STARS 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Góly: 3. Kopitar (Toffoli, Iafallo) – 35. Ja. Benn (Seguin, Lindell), 36. Comeau (Lindell, Cogliano). Brankári: Quick - Chudobin, strely na bránku: 31:32, 17.129 divákov.