Tipsport liga: Bystrica zdolala v derby Zvolen, Košice vyhrali nad Nitrou po nájazdoch

Na snímke vľavo Dávid Skokan (HC Košice), vpravo brankár Juraj Šimboch (HK Nitra) — Foto: TASR/Milan Kapusta

Prvé Košice privítali ôsmu Nitru a zdolali ju tesne 3:2 po predĺžení a nájazdoch.

Bratislava 6. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava si po dvoch prehrách v Tipsport Lige opäť pripísali víťazstvo. V pondelňajšom 38. kole zvíťazili doma nad Duklou Trenčín 4:1.

Prvé Košice privítali ôsmu Nitru a zdolali ju tesne 3:2 po predĺžení a nájazdoch. Druhá Banská Bystrica triumfovala v derby nad Zvolenom 4:2 a na lídra stráca už len jeden bod. "Barani" vyhrali už šiesty duel v sérii.

Duel v Košiciach rozhodli až nájazdy

Úvod 1. tretiny bol najmä o bojovnosti a obojstrannej snahe vyvarovať sa chýb v defenzíve. Prvá zaujímavejšia situácia prišla v 9. minúte a skončila sa gólom v bránke Nitry. Květoň prenechal puk Klhůfekovi, ktorý strelou spoza obrancu prestrelil Šimbocha - 1:0. Domáci po góle prevzali iniciatívu, viackrát sa usadili pred nitrianskou bránkou, ale druhý gól nepridali ani pri vylúčení Mezeia v 15. minúte.

Ani dianie v 2. tretine divákov príliš nenadchlo. Hostia sa spoliehali najmä na brejky a situácie po chybách Košičanov, no domáci brankár Košarišťan viackrát podržal svoj tím. V 36. minúte "oceliari" počas presilovky zvierali súpera v obrannom pásme, ale hostia sa ubránili.

Na snímke vľavo Michal Chovan (Košice) strieľa gól v závere zápasu v samostatnom nájazde, vpravo brankár Juraj Šimboch (HK Nitra) Foto: TASR/Milan Kapusta

Zápas dostal náboj od 43. minúty. V nej Kerbashian predvídal odraz puku od zadného mantinelu a nekrytý zblízka prekonal Košarišťana - 1:1. Hostia ožili, v 45. minúte si vybojovali prvú presilovku v zápase a v nej Kollár po Pupákovej prihrávke upravil na 1:2.

Košičania sa vrhli do ofenzívy, pribudlo osobných súbojov a viackrát bolo rušno pred oboma brankármi. V 57. minúte si Rapáč počkal na vhodný moment a Šimbocha prekonal strelou nad lapačku - 2:2. V 5-minútovom predĺžení mali oba tímy viacero možností rozhodnúť, napokon však zápas dospel až k samostatným nájazdom. V nich sa presadili iba domáci útočníci Skokan a Chovan.

HC Košice - HK Nitra 3:2 pp a sn (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)

Góly: 9. Klhůfek (Květoň), 57. Rapáč (Repe), rozhodujúci nájazd Skokan - 43. Kerbashian (Versteeg, Yelloow Horn), 46. Kollár (Pupák, Versteeg). Rozhodovali: Baluška, Štefik - Ordzovenský, Smrek, vylúčení: 2:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 5214 divákov

Košice: Košarišťan - Slovák, Růžička, Pavlin, Koch, Čížek, Repe - Majdan, Skokan, Belluš - Květoň, Chovan, Klhůfek - Rapáč, Bortňák, Suja - Milý, Vrábeľ, Jokeľ

Nitra: Šimboch - Mezei, Morrison, Pupák, M. Versteeg, Rácz, Kubka, A. Sloboda, Korím - Blackwater, Kerbashian, Yellow Horn - Fominych, Kollár, Scheidl - Buček, Lušňák, Koyš - Hrušík, Minárik, Csányi