Inter so Škriniarom vyhral v Neapole, Ronaldo sa proti Cagliari zaskvel hetrikom

Na snímke portugalský útočník Juventusu Cristiano Ronaldo oslavuje gól do siete Cagliari — Foto: TASR/AP

Futbalisti FC Parma v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Jurajom Kuckom prehrali v 18. kole talianskej Serie A na pôde Atalanty Bergamo vysoko 0:5.

Rím 6. januára (TASR) - Futbalisti Interu Miláno zvíťazili v pondelňajšom zápase 18. kola talianskej Serie A na ihrisku SSC Neapol 3:1. O dva góly hostí sa postaral belgický útočník Romelu Lukaku, tretí pridal Argentínčan Lautaro Martinez. Za domácich znížil v 39. minúte poľský zakončovateľ Arkadiusz Milik.

Slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar odohral za Inter celý zápas. Milánsky klub je na čele tabuľky, na konte má 45 bodov, rovnako ako druhý Juventus Turín, no lepšie skóre.

Ronaldov hetrik proti Cagliari

Futbalisti FC Parma v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Jurajom Kuckom prehrali na pôde Atalanty Bergamo vysoko 0:5. Kucka hral do 67. minúty a dostal žltú kartu.

Juventus Turín zvíťazil nad Cagliari 4:0 a na čele tabuľky má trojbodový náskok pred Interom Miláno, ktorého večer čakal duel na štadióne SSC Neapol. Hetrikom sa v tíme úradujúceho talianskeho majstra blysol Cristiano Ronaldo, štvrtý gól pridal Gonzalo Higuain.

Milánu nepomohol ani návrat Ibrahimoviča

AC Miláno iba remizovalo so Sampdoriou Janov 0:0. Domácim nepomohol k zisku troch bodov ani návrat švédskeho kanoniera Zlatana Ibrahimoviča, ktorý nastúpil v 55. minúte. „Ibra" v drese rosso-neri už pôsobil v rokoch 2010 - 2012 a bol súčasťou zatiaľ posledného majstrovského tímu z roku 2011.

Futbalisti Bologne remizovali v úvodnom pondelňajšom zápase s ACF Fiorentina 1:1. Toskánci viedli od 27. minúty, keď sa exportným volejom spoza šestnástky prezentoval Marco Benassi. Bologna vyrovnala v štvrtej minúte nadstaveného času zásluhou Riccarda Orsoliniho.