Šampionát SR a ČR v rybníkovom hokeji vyhral Náměšť nad Oslavou

Ilustračné foto
Ilustračné foto — Foto: TASR/Jana Vodnáková

Víťazom majstrovstiev Slovenskej a Českej republiky v rybníkovom hokeji sa stal tím Captains Náměšť nad Oslavou.

Bratislava 5. januára (TASR) - Víťazom majstrovstiev Slovenskej a Českej republiky v rybníkovom hokeji, ktoré sa uskutočnili od piatku (3. 1.) do nedele v bratislavskom Lamači, sa stal tím Captains Náměšť nad Oslavou. Vo finále vyhral nad ďalším tímom z ČR - První lajna z Oseku nad Bečvou 21:10. TASR o tom informoval generálny manažér turnaja Matúš Pavlech.

Tím z mesta v okrese Třebíč tak obhájil minuloročné víťazstvo a má šancu zopakovať aj triumf z majstrovstiev sveta 2018. Ako víťaz národného šampionátu získali „Kapitáni" hlavnú cenu, plne hradený pobyt a účasť na svetovom šampionáte, ktorý sa bude hrať v polovici februára v Kanade.

Na turnaji v Lamači hralo 25 tímov, 17 českých a osem slovenských. Najlepším slovenským mužstvom bol Diplomatikos z Bratislavy, ktorý skončil na šiestom mieste. Aj tento tím má právo zúčastniť sa celosvetovom turnaji v Kanade, okrem štartovného si však musí platiť náklady vo vlastnej réžii.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z BRATISLAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!