Lazio zvíťazilo už deviatykrát za sebou, v nadstavení rozhodol Immobile

Radosť hráčov Lazia po tom, čo Ciro Immobile v nadstavenom čase rozhodol duel s Bresciou — Foto: TASR/AP

V úvodnom nedeľňajšom dueli 14. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazilo Lazio Rím na ihrisku Brescie.

Rím 5. januára (TASR) - V úvodnom nedeľňajšom dueli 14. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazilo Lazio Rím na ihrisku Brescie 2:1. Natiahlo tak šnúru víťazných zápasov na deväť. Oba góly Lazia strelil Ciro Immobile, víťazný v prvej minúte nadstaveného času.

Naposledy Rimania stratili body 19. októbra po domácej remíze 3:3 s Atalantou Bergamo. Vo večernom dueli prehral AS Rím s FC Turín 0:2, oba góly hostí strelil Andrea Belotti.

Posledný tím tabuľky FC Janov zvíťazil nad Sassuolom 2:1. Domáci sa ujali vedenia v 29. minúte po premenenom pokutovom kope Domenica Criscita, ale hostia už o štyri minúty vyrovnali, keď sa z hranice šestnástky presadil Pedro Obiang.

Tri body zariadil štyri minúty pred koncom zápasu bývalý macedónsky reprezentant Goran Pandev, ktorý v páde posunul loptu do siete brankára Andreu Consigliho. Janov sa vďaka tomuto víťazstvu, tretiemu v sezóne, posunul v tabuľke na predposledné 19. miesto o dva body pred SPAL.

Serie A - 17. kolo:

AS Rím - FC Turín 0:2 (0:1)

Góly: 45. a 86. Belotti (druhý 11 m)

FC Janov - Sassuolo Calcio 2:1 (1:1)

Góly: 29. Criscito (11 m), 86. Pandev - 33. Obiang.

S.P.A.L. 2013 - Hellas Verona 0:2 (0:1)

Góly: 14. Pazzini, 85. Stepinski. ČK: 38. Tomovič (SPAL)

Brescia Calcio - Lazio Rím 1:2 (1:1)

Góly: 18. Balotelli - 42. a 90.+1 Immobile (prvý 11 m). ČK: 40. Cistana (Brescia). /N. Špalek (Brescia) hral prvý polčas/