Muž strávil 4 roky stavaním nádherného kostola len zo živých stromov. Nahliadnite dovnútra
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Muž strávil 4 roky stavaním nádherného kostola len zo živých stromov. Nahliadnite dovnútra

Muž na svojom vlastnom pozemku vybudoval park, ktorého súčasťou je aj zelený kostol. Miesto sprístupnil pre všetkých bez rozdielu a zadarmo.

— Foto: Repro foto YouTube

CAMBRIDGE 4. január - Záhradník Barry Cox vyrastal v katolíckej rodine a ako malý chlapec sníval o tom, že sa z neho raz stane pápež. Roky však išli a Barry v sebe objavil obrovskú vášeň. Zistili, že čoraz častejšie pracuje s rastlinami a postupne vytváral nádherné a inšpiratívne výtvory. Jeho najväčším a snáď asi aj najcennejším výtvorom je zelená katedrála. Stromy sadil tak, aby z nich postupne vytvoril akýsi prístrešok pripomínajúci kostol, v ktorom by mohol potichu rozjímať, pomodliť sa či odpočívať. Podarilo sa.

Foto: Repro foto YouTube

Toto majstrovské dielo bolo vytvorené za pomoci niekoľkých druhov stromov a je postavené na nádherne zelenom trávniku na Novom Zélande. Barry vďaka svojej vynaliezavosti využil potenciál krajiny a kúsok z nej premenil na vierou naplnenú destináciu. Trvalo mu štyri roky, kým toto nádherné miesto plné pokoja a vyrovnanosti dotiahol do konca. Každá minúta však stála za to. Barryho „kostol“ dnes poskytuje tienisté svieže miesto plné zelene, kam sa naraz zmestí až 100 ľudí.

Foto: Repro foto YouTube

Vchod katedrály je lemovaný stromčekmi, ktoré návštevníkom dodávajú pocit prírody

Malá bránka a nízke kríky chránia katedrálu pred nechcenými návštevníkmi. Samotná konštrukcia katedrály je vytvorená zo železného rámu, aby dokázala udržať formu tradičného kostola. Stromy spolu s tmavým drevom vytvárajú dokonalý kontrast. Dovnútra sa dostane vďaka stromom aj dostatok svetla a osviežujúci vietor, ktorý vytvára príjemný prievan. Oltár umiestnený v prednej časti kostola je vyrobený z dovezeného talianskeho mramoru.

Foto: Repro foto YouTube

Najprv to mala byť len jeho oáza pokoja

Spočiatku bolo jeho cieľom vytvoriť si vlastnú oázu pokoja, kam by mohol z času na čas uniknúť pred rušným a hektickým mestským životom. Ale keď o svojej netradičnej záhrade začal hovoriť s priateľmi, záujem o návštevu tohto pokojného miesta začal rásť. Čoraz viac návštevníkov Barryho prosilo, aby mohli jeho malý raj navštíviť a odpočinúť si v ňom. Barry sa preto rozhodol tento priestor otvoriť pre verejnosť a to aj napriek tomu, že sa nachádza na jeho súkromnom pozemku. Známym i neznámym ľuďom umožnil na pozemku zadarmo organizovať súkromné akcie, svadby a rôzne iné rodinné udalosti. 

Foto: Repro foto YouTube

Barryho láska k rastlinám je vidieť a priam svieti na každom centimetri tohto nádherného miesta. Okrem úžasných záhrad a krásnej katedrály je tu aj zelený labyrint usporiadaný podľa starobylého mesta Jericho z roku 460 pred našim letopočtom. V prípade, že máte chuť oddýchnuť si, načerpať nové sily a máte cestu okolo novozélandského Cambridge, určite navštívte Barryho ohromujúcu záhradu. Iste bude mať radosť.

Foto: Repro foto YouTube

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…