Muž strávil 4 roky stavaním nádherného kostola len zo živých stromov. Nahliadnite dovnútra
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Muž strávil 4 roky stavaním nádherného kostola len zo živých stromov. Nahliadnite dovnútra

Muž na svojom vlastnom pozemku vybudoval park, ktorého súčasťou je aj zelený kostol. Miesto sprístupnil pre všetkých bez rozdielu a zadarmo.

— Foto: Repro foto YouTube

CAMBRIDGE 4. január - Záhradník Barry Cox vyrastal v katolíckej rodine a ako malý chlapec sníval o tom, že sa z neho raz stane pápež. Roky však išli a Barry v sebe objavil obrovskú vášeň. Zistili, že čoraz častejšie pracuje s rastlinami a postupne vytváral nádherné a inšpiratívne výtvory. Jeho najväčším a snáď asi aj najcennejším výtvorom je zelená katedrála. Stromy sadil tak, aby z nich postupne vytvoril akýsi prístrešok pripomínajúci kostol, v ktorom by mohol potichu rozjímať, pomodliť sa či odpočívať. Podarilo sa.

Foto: Repro foto YouTube

Toto majstrovské dielo bolo vytvorené za pomoci niekoľkých druhov stromov a je postavené na nádherne zelenom trávniku na Novom Zélande. Barry vďaka svojej vynaliezavosti využil potenciál krajiny a kúsok z nej premenil na vierou naplnenú destináciu. Trvalo mu štyri roky, kým toto nádherné miesto plné pokoja a vyrovnanosti dotiahol do konca. Každá minúta však stála za to. Barryho „kostol“ dnes poskytuje tienisté svieže miesto plné zelene, kam sa naraz zmestí až 100 ľudí.

Foto: Repro foto YouTube

Vchod katedrály je lemovaný stromčekmi, ktoré návštevníkom dodávajú pocit prírody

Malá bránka a nízke kríky chránia katedrálu pred nechcenými návštevníkmi. Samotná konštrukcia katedrály je vytvorená zo železného rámu, aby dokázala udržať formu tradičného kostola. Stromy spolu s tmavým drevom vytvárajú dokonalý kontrast. Dovnútra sa dostane vďaka stromom aj dostatok svetla a osviežujúci vietor, ktorý vytvára príjemný prievan. Oltár umiestnený v prednej časti kostola je vyrobený z dovezeného talianskeho mramoru.

Foto: Repro foto YouTube

Najprv to mala byť len jeho oáza pokoja

Spočiatku bolo jeho cieľom vytvoriť si vlastnú oázu pokoja, kam by mohol z času na čas uniknúť pred rušným a hektickým mestským životom. Ale keď o svojej netradičnej záhrade začal hovoriť s priateľmi, záujem o návštevu tohto pokojného miesta začal rásť. Čoraz viac návštevníkov Barryho prosilo, aby mohli jeho malý raj navštíviť a odpočinúť si v ňom. Barry sa preto rozhodol tento priestor otvoriť pre verejnosť a to aj napriek tomu, že sa nachádza na jeho súkromnom pozemku. Známym i neznámym ľuďom umožnil na pozemku zadarmo organizovať súkromné akcie, svadby a rôzne iné rodinné udalosti. 

Foto: Repro foto YouTube

Barryho láska k rastlinám je vidieť a priam svieti na každom centimetri tohto nádherného miesta. Okrem úžasných záhrad a krásnej katedrály je tu aj zelený labyrint usporiadaný podľa starobylého mesta Jericho z roku 460 pred našim letopočtom. V prípade, že máte chuť oddýchnuť si, načerpať nové sily a máte cestu okolo novozélandského Cambridge, určite navštívte Barryho ohromujúcu záhradu. Iste bude mať radosť.

Foto: Repro foto YouTube

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…