Charlotte a George sa prvý raz zhostili kráľovských povinností. Ľudí si okamžite získali
Lenka Miškolciová
Lenka Miškolciová

Charlotte a George sa prvý raz zhostili kráľovských povinností. Ľudí si okamžite získali

Najmladší členovia majú za sebou veľký deň. Zvládli ho však bravúrne.

— Foto: Instagram/Kensington Royal

LONDÝN 26. decembra - Dvaja z najmladších členov britskej kráľovskej rodiny majú za sebou veľkú premiéru. Kráľovská rodina každoročne trávi sviatky na usadlosti Sandrigham, kde sa vždy 25. decembra zúčastní aj na bohoslužbe v Kostole sv. Márie Magdalény. Ľudia, ktorí sa zhromaždia v okolí kostola, tak majú rok čo rok príležitosť zaželať si šťastné a veselé Vianoce s členmi kráľovskej rodiny. 

Po prvý raz sa tento rok bohoslužby zúčastnili aj princezná Charlotte a princ George. Okrem účasti na svätej omši sa po nej pridali k rodičom a po prvý raz sa oficiálne zhostili aj svojich kráľovských povinností, ktoré spočívajú napríklad tiež v stretávaní sa s verejnosťou. Najmladší princ Louis však ešte zostal doma a k svojim starším súrodencom sa zatiaľ nepridal.

Zatiaľ čo Charlotte bola sprvoti pomerne hanblivá a rezervovaná, v závere videa možno vidieť, že keď jej neznáma ponúkla objatie, neváhala ani sekundu. Princ George sa spolu s Williamom chopil svojej úlohy zodpovedne a milo sa zvítal s každým, kto ho chcel pozdraviť. 

Britský princ George (vľavo) a princezná Charlotte odchádzajú z kostola po tradičnej vianočnej bohoslužbe v obci Sandringham v anglickom grófstve Norfolk. — Foto: TASR/AP
Britský princ Charles (vľavo), Kate, vojvodkyňa z Cambridge, jej manžel William (druhý sprava) a ich deti princ George (vpravo) a princezná Charlotte (tretia sprava) prichádzajú na tradičnú rannú vianočnú bohoslužbu v obci Sandringham v anglickom grófstve Norfolk 25. decembra 2019. — Foto: TASR/AP
— Foto: TASR/AP
— Foto: TASR/AP
— Foto: TASR/AP
Britská kráľovná Alžbeta II. prichádza na tradičnú rannú vianočnú bohoslužbu v obci Sandringham v anglickom grófstve Norfolk 25. decembra 2019. — Foto: TASR/AP
— Foto: PA Media
— Foto: Reuters

Na omšu sa dostavil aj Williamov otec, princ Charles, s manželkou Camillou. Mladší syn princa Charlesa, princ Harry, jeho manželka Meghan a ich sedemmesačný syn Archie na pobožnosti v Sandringhame neboli, keďže Vianoce trávia v Kanade spoločne s matkou Meghan, Doriou Raglandovou.

Princ William a Kate však potešili svojich fanúšikov včera hneď dvakrát. Okrem tradičnej návštevy rannej bohoslužby sa na svojom oficiálnom Instagramovom účte podelili s rozkošnou rodinnou fotografiou, ktorej autorkou je, ako inak, Kate. Na fotke možno vidieť všetky tri deti kráľovského páru a Williama, ako bozkáva najmladšieho princa Louisa. Pri fotografii je napísané jednoduché Veselé Vianoce. Fotka vznikla ešte začiatkom tohto roka, no rodinka sa s ňou podelila až na Vianoce. 

a snímke, ktorú Kensingtonský palác vydal 25. decembra 2019, britský princ William a jeho tri deti princ Louis, princezná Charlotte a princ George pózujú vo vidieckom sídle v anglickom grófstve Norfolk. Kensingtonský palác ako oficiálne londýnske sídlo oboch manželov uviedol, že čiernobielu fotografiu urobila Kate, vojvodkyňa z Cambridge, ešte začiatkom tohto roka.
a snímke, ktorú Kensingtonský palác vydal 25. decembra 2019, britský princ William a jeho tri deti princ Louis, princezná Charlotte a princ George pózujú vo vidieckom sídle v anglickom grófstve Norfolk. Kensingtonský palác ako oficiálne londýnske sídlo oboch manželov uviedol, že čiernobielu fotografiu urobila Kate, vojvodkyňa z Cambridge, ešte začiatkom tohto roka. Foto: TASR/AP

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…