Charlotte a George sa prvý raz zhostili kráľovských povinností. Ľudí si okamžite získali
Lenka Miškolciová
Lenka Miškolciová

Charlotte a George sa prvý raz zhostili kráľovských povinností. Ľudí si okamžite získali

Najmladší členovia majú za sebou veľký deň. Zvládli ho však bravúrne.

— Foto: Instagram/Kensington Royal

LONDÝN 26. decembra - Dvaja z najmladších členov britskej kráľovskej rodiny majú za sebou veľkú premiéru. Kráľovská rodina každoročne trávi sviatky na usadlosti Sandrigham, kde sa vždy 25. decembra zúčastní aj na bohoslužbe v Kostole sv. Márie Magdalény. Ľudia, ktorí sa zhromaždia v okolí kostola, tak majú rok čo rok príležitosť zaželať si šťastné a veselé Vianoce s členmi kráľovskej rodiny. 

Po prvý raz sa tento rok bohoslužby zúčastnili aj princezná Charlotte a princ George. Okrem účasti na svätej omši sa po nej pridali k rodičom a po prvý raz sa oficiálne zhostili aj svojich kráľovských povinností, ktoré spočívajú napríklad tiež v stretávaní sa s verejnosťou. Najmladší princ Louis však ešte zostal doma a k svojim starším súrodencom sa zatiaľ nepridal.

Zatiaľ čo Charlotte bola sprvoti pomerne hanblivá a rezervovaná, v závere videa možno vidieť, že keď jej neznáma ponúkla objatie, neváhala ani sekundu. Princ George sa spolu s Williamom chopil svojej úlohy zodpovedne a milo sa zvítal s každým, kto ho chcel pozdraviť. 

Britský princ George (vľavo) a princezná Charlotte odchádzajú z kostola po tradičnej vianočnej bohoslužbe v obci Sandringham v anglickom grófstve Norfolk. — Foto: TASR/AP
Britský princ Charles (vľavo), Kate, vojvodkyňa z Cambridge, jej manžel William (druhý sprava) a ich deti princ George (vpravo) a princezná Charlotte (tretia sprava) prichádzajú na tradičnú rannú vianočnú bohoslužbu v obci Sandringham v anglickom grófstve Norfolk 25. decembra 2019. — Foto: TASR/AP
— Foto: TASR/AP
— Foto: TASR/AP
— Foto: TASR/AP
Britská kráľovná Alžbeta II. prichádza na tradičnú rannú vianočnú bohoslužbu v obci Sandringham v anglickom grófstve Norfolk 25. decembra 2019. — Foto: TASR/AP
— Foto: PA Media
— Foto: Reuters

Na omšu sa dostavil aj Williamov otec, princ Charles, s manželkou Camillou. Mladší syn princa Charlesa, princ Harry, jeho manželka Meghan a ich sedemmesačný syn Archie na pobožnosti v Sandringhame neboli, keďže Vianoce trávia v Kanade spoločne s matkou Meghan, Doriou Raglandovou.

Princ William a Kate však potešili svojich fanúšikov včera hneď dvakrát. Okrem tradičnej návštevy rannej bohoslužby sa na svojom oficiálnom Instagramovom účte podelili s rozkošnou rodinnou fotografiou, ktorej autorkou je, ako inak, Kate. Na fotke možno vidieť všetky tri deti kráľovského páru a Williama, ako bozkáva najmladšieho princa Louisa. Pri fotografii je napísané jednoduché Veselé Vianoce. Fotka vznikla ešte začiatkom tohto roka, no rodinka sa s ňou podelila až na Vianoce. 

a snímke, ktorú Kensingtonský palác vydal 25. decembra 2019, britský princ William a jeho tri deti princ Louis, princezná Charlotte a princ George pózujú vo vidieckom sídle v anglickom grófstve Norfolk. Kensingtonský palác ako oficiálne londýnske sídlo oboch manželov uviedol, že čiernobielu fotografiu urobila Kate, vojvodkyňa z Cambridge, ešte začiatkom tohto roka.
a snímke, ktorú Kensingtonský palác vydal 25. decembra 2019, britský princ William a jeho tri deti princ Louis, princezná Charlotte a princ George pózujú vo vidieckom sídle v anglickom grófstve Norfolk. Kensingtonský palác ako oficiálne londýnske sídlo oboch manželov uviedol, že čiernobielu fotografiu urobila Kate, vojvodkyňa z Cambridge, ešte začiatkom tohto roka. Foto: TASR/AP

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…