Nádherný pozdrav z kráľovskej rodiny. Malý Archie želá krásne Vianoce
TASR, Dobré noviny
TASR, Dobré noviny

Nádherný pozdrav z kráľovskej rodiny. Malý Archie želá krásne Vianoce

Vianoce sú sviatky radosti a pokoja, s ktorými sa neodmysliteľne spája čas strávený s rodinou - a to platí aj u tej kráľovskej.

Na archívnej snímke z 8. mája 2019 britský princ Harry a vojvodkyňa zo Sussexu Meghan pózujú fotografom so svojím synom v kaplnke sv. Juraja na zámku vo Windsore. — Foto: TASR/AP

LONDÝN 24. decembra - Vianoce sú sviatky radosti a pokoja, s ktorými sa neodmysliteľne spája čas strávený s rodinou - a to platí aj u tej kráľovskej. Princ Harry a Meghan Markleová vďaka malému Archiemu, ktorý sa narodil v máji, trávia svoje prvé Vianoce v trojici. O svoju rodinnú pohodu sa rozhodli podeliť s celým svetom. 

Trojica ukázala pozdrav ako posledná z kráľovskej rodiny. Vo vianočnej pohľadnici zverejnenej na Twitteri prajú veselé Vianoce a šťastný nový rok. V pozadí na nej vidno usmiatych Meghan a Harryho, pričom malý Archie sa rozkošne díva do kamery.

Ďalšia dobrá správa

Kráľovskú rodinu teší aj fakt, že presne na Štedrý deň prepustili z nemocnice princa Philipa, manžela kráľovnej Alžbety II., ktorého krátkodobú hospitalizáciu označila hovorkyňa Buckinghamského paláca za „čisto preventívne opatrenie". Informovala o tom v utorok tlačová agentúra DPA.

Philip (98) strávil v londýnskej Nemocnici kráľa Eduarda VII. štyri noci. Kráľovská rodina nezverejnila o jeho stave žiadne podrobnosti, britská tlač však špekuluje, že trpel pretrvávajúcou chorobou z nachladnutia alebo predtým spadol.

Na otázky neodpovedal

Pri odchode z nemocnice Philip neodpovedal na otázky prítomných fotografov. „Jeho kráľovská výsosť by sa chcela poďakovať každému, kto mu zaželal skoré uzdravenie," odkázal Buckinghamský palác.

Princa mali podľa zverejneného vyhlásenia previezť do Sandringhamu vo východnom Anglicku, kde kráľovná tradične trávi Vianoce so svojou rodinou. Jej členovia si dávajú vianočné darčeky už na Štedrý večer, zatiaľ čo iní Briti tak zvyknú robiť až na Prvý sviatok vianočný.

Alžbeta II. (93) vycestovala do Sandringhamu ešte v piatok vlakom. Kráľovná spravidla zostáva v tomto vidieckom sídle aj niekoľko týždňov po Vianociach. Princ Philip tam trávi väčšinu času po tom, ako sa v roku 2017 vzdal svojich oficiálnych povinností.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…