NHL: Gólové hody v Toronte, Tatar dvakrát skóroval pri výhre Montrealu

Tomáš Tatar z Montrealu po druhom góle do siete Winnipegu
Tomáš Tatar z Montrealu po druhom góle do siete Winnipegu — Foto: TASR/AP

Tatar v 16. minúte vyrovnal v presilovej hre na 1:1 a o 72 sekúnd neskôr dostal svoj tím do vedenia.

New York 24. decembra (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar strelil v noci na utorok v NHL dva góly. Montrealu Canadiens pomohol k triumfu vo Winnipegu 6:2. Dvadsaťdeväťročný útočník sa presadil po šiesty raz z predchádzajúcich siedmich stretnutí. V tejto sezóne má na konte 15 zásahov, celkovo 32 bodov.

Tatar v 16. minúte vyrovnal v presilovej hre na 1:1 a o 72 sekúnd neskôr dostal svoj tím do vedenia. Na ľade strávil 18:08 minúty a pripísal si aj dva plusové body. Dva góly strelil aj jeho kolega z prvého útoku Phillip Danault. Montreal zvíťazil šiestykrát z ôsmich zápasov.

Obranca Tampy Bay Erik Černák sa na domácom víťazstve nad Floridou 6:1 podieľal asistenciou. Hrdinom Lightning sa stal Nikita Kučerov, ktorý dosiahol tri body (1+2) a pokoril hranicu 500 bodov v profilige.

Boston Bruins bez Zdena Cháru na vlastnom ľade zdolal Washington Capitals 7:3. V domácej bránke dostal prednosť Tuukka Rask pred Jaroslavom Halákom a predviedol 39 zákrokov. Chára absentoval pre menší operačný zákrok čeľuste. V drese hostí Richard Pánik odohral 7:56 minúty bez bodového zápisu.

Divoký zápas videli diváci v Toronte. Domáce „javorové listy" prehrávali po druhej tretine 3:5, no napokon zvíťazili 8:6. V priebehu 59 sekúnd pritom strelili tri góly, dvakrát sa presadil Mitchell Marner, ktorý v dueli aj trikrát asistoval. Vyrovnal tak svoje bodové maximum v jednom stretnutí. Tri body dosiahol jeho spoluhráč John Tavares (1+2), stihol ich nazbierať za 5:10 minúty úvodného dejstva.

Výsledky

TORONTO MAPLE LEAFS - CAROLINA HURRICANES 8:6 (3:2, 0:3, 5:1)
Góly: 1. Spezza (Tavares, Michejev), 4. Nylander (Tavares, Marner), 6. Tavares (Spezza, Kerfoot), 43. Matthews (Hyman, Marner), 52. Marner (Matthews, Barrie), 52. Barrie (Marner, Hyman), 52. Marner, 59. Engvall (Hyman) – 14. B. McGinn (Pesce, Wallmark), 20. Nečas (Wallmark, Niederreiter), 36. Nečas (Haula, Dzingel), 36. Haula (Nečas), 37. Svečnikov (J. Staal, Teräväinen), 46. Haula (Dzingel, Nečas). Brankrári: Andersen - Reimer (6. Mrázek), strely na bránku: 39:40, 19.176 divákov.

MINNESOTA WILD - CALGARY FLAEMS 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 25. Eriksson (Fiala, Donato), 30. Kunin (Greenway, Sturm), 58. E. Staal (Brodin, Kunin). Brankári: Dubnyk - Talbot, strely na bránku: 34:22, 17.596 divákov.

BOSTON BRUINS - WASHINGTON CAPITALS 7:3 (4:0, 1:1, 2:2)
Góly: 6. DeBrusk (Krejčí, Grzelcyk), 14. Marchand (Pastrňák, McAvoy), 14. Bjork (Coyle), 19. Bergeron (Pastrňák, Krejčí), 27. Coyle (Marchand), 57. Krejčí (Kuraly), 60. Bergeron – 35. Ovečkin (Wilson), 56. Eller (Vrána, Gudas), 58. Hathaway (Siegenthaler). Brankári: Rask - Holtby (21. Samsonov), strely na bránku: 17:42, 17.850 divákov.

NEW YORK ISLANDERS - COLUMBUS BLUE JACKETS 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Góly: 7. Lee (Barzal, Eberle), 34. Barzal (Boychuk, Eberle) – 27. Stenlund (Werenski), 30. Gerbe (Wennberg), 57. Gavrikov (Texier, Dubois). Brankári: Greiss - Korpisalo, strely na bránku: 37:35, 13.917 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - NEW YORK RANGERS 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)
Góly: 40. Sanheim (Braun, Konecny), 48. K. Hayes (Farabee, Van Riemsdyk), 56. Sanheim (Couturier, Giroux), 58. K. Hayes (Van Riemsdyk, Braun), 60. Aube-Kubel (Sanheim, Voráček) – 27. Fast (Skjei, McKegg). Brankári: Hart - Lundqvist, strely na bránku: 30:35, 19.776 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - FLORIDA PANTEHRS 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
Góly: 1. Point (ČERNÁK, Kučerov), 16. Hedman (Point, Palát), 19. Sergačjov (Palát), 26. Killorn (Stamkos, Hedman), 30. Kučerov (Point, Stamkos), 59. Hedman (Kučerov, Point) – 23. Huberdeau (Ekblad, Trocheck). Brankári: Vasilevskij - Bobrovskij, strely na bránku: 34:30, 19.092 divákov.

OTTAWA SENATORS - BUFFALO SABRES 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 20. Pageau (Tkachuk), 46. Pageau (Tkachuk, Brown), 59. Tkachuk (Brown) – 36. Girgensons (Rodrigues). Brankári: Anderson - Ullmark, strely na bránku: 29:44, 11.838 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - ARIZONA COYOTES 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 19. Forsberg (Josi, Duchene), 28. Arvidsson (Järnkrok, Ekholm), 50. Josi (Blackwell, Smith) – 39. Crouse (Schmaltz, Goligoski), 51. Chychrun (Keller, Goligoski). Brankári: Riine - Raanta, strely na bránku: 41:28, 17.697 divákov.

WINNIPEG JETS - MONTREAL CANADIENS 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)
Góly: 12. Connor (Scheifele, Pionk), 37. Laine (Scheifele) – 16. TATAR (Suzuki, Petry), 17. TATAR (S. Weber, Gallagher), 25. Danault (Gallagher), 29. Danault, 40. Domi (Lehkonen, Suzuki), 52. Lehkonen (Domi). Brankári: Brossoit - Price, strely na bránku: 29:48, 15.325 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - NEW JERSEY DEVILS 1:7 (1:1, 0:4, 0:2)
Góly: 4. Smith (Kämpf, Highmore) – 15. Hughes (Simmonds, Vatanen), 21. Subban (Bratt, Palmieri), 28. Severson (Zajac, Gusev), 31. Hayden (Butcher, Zacha), 38. Zajac (Coleman, Greene), 41. Coleman (Severson, Gusev), 59. Zacha (Gusev, Severson). Brankári: Crawford (31. Lehner) - Blackwood, strely na bránku: 33:44, 21.559 divákov.

LOS ANGELES KINGS - ST. LOUIS BLUES 1:4 (1:4, 0:0, 0:0)
Góly: 19. Iafallo (Doughty, Kopitar) – 5. B. Schenn (Dunn, Bortuzzo), 6. Schwartz (Pietrangelo, Perron), 12. Dunn (De La Rose), 13. B. Schenn (Pietrangelo, Perron). Brankári: Quick - Binnington, strely na bránku: 30:28, 18.230 divákov.

VANCOUVER CANUCSKS - EDMONTON OILERS 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Góly: 12. Motte, 45. Horvat (Pearson, Tanev), 54. Hughes (Miller, Boeser), 60. Eriksson (Edler, Pearson) – 16. Nugent-Hopkins (Jones), 24. Klefbom (McDavid, Draisaitl). Brankári: Markström - Koskinen, strely na bránku: 28:29, 18.851 divákov.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - COLORADO AVALANCHE 3:7 (1:3, 1:2, 1:2)
Góly: 11. Reaves (Nosek, McNabb), 32. Pacioretty (Stephenson, Mark Stone), 43. Carrier (Schmidt, Smith) – 5. Bellemare (Compher, Cole), 15. Nieto (Compher), 18. Kadri, 35. Landeskog (MacKinnon, Girard), 37. Bellemare (Ničuškin), 44. Rantanen (MacKinnon), 57. Ničuškin. Brankári: Fleury - Francouz, strely na bránku: 32:38, 18.425 divákov.