NHL: Pánik strelil svoj tretí gól v tejto sezóne

Slovenský hokejový reprezentant v drese Washingtonu Capitals Richard Pánik (vľavo) — Foto: TASR

Bäckström pokoril 900 bodov.

New York 21. decembra (TASR) - Slovenský hokejista Richard Pánik strelil svoj tretí gól v tejto sezóne NHL. V noci na sobotu pomohol k triumfu Washingtonu Capitals na ľade New Jersey Devils 6:3. Dvadsaťosemročný krídelník sa presadil v 56. minúte, keď dosiahol šiesty zásah Caps. Pánik odohral celkovo 12:11 minúty a v tomto ročníku má na konte štyri kanadské body (3+1). Washington je s 55 bodmi na čele celej súťaže.

Hlavný podeľ na víťazstve Washingtonu mal Nicklas Bäckström, ktorý si pripísal po dva góly a asistencie. Švédsky útočník pokoril vo svojom 932. zápase v NHL métu 900 bodov (239+661) v základnej časti.

Číslo 900 rezonovalo aj v súvislosti s Alexandrom Ovečkinom, keď Bäckström s ruským kanonierom odohrali v jednom drese 900. duel v profilige. Podľa NHL Stats figurujú na 21. mieste v štatistike „dvojičiek", medzi aktívnymi hráčmi sú šiesti. Ovečkin míľnik „oslávil" gólom a asistenciou. Na čele historického poradia sú Alex Delvecchio a Gordie Howe, ktorí spolu odohrali v rokoch 1951-1971 v Detroite 1353 duelov, spomedzi aktívnych hráčov sa najlepšie poznajú Duncan Keith a Brent Seabrook, tí majú na konte v Chicagu 1069 stretnutí.

Ústrednou postavou duelu Floridy s Dallasom bol Noel Acciari. Americký útočník prispel k domácemu triumfu „panterov" 7:4 hetrikom a asistenciou. V drese hostí odohral Andrej Sekera 17:28 minúty a pripísal si mínusový bod a dve trestné minúty.