Dobré noviny
Betlehemské svetlo žiari od pondelkového večera aj v Prezidentskom paláci
TASR
TASR

Betlehemské svetlo žiari od pondelkového večera aj v Prezidentskom paláci

Na sníme vľavo prezidentka SR Zuzana Čaputová si preberá Betlehemské svetlo z rúk skautov v Pezinku pri Kostole Premenenia Pána.
Na sníme vľavo prezidentka SR Zuzana Čaputová si preberá Betlehemské svetlo z rúk skautov v Pezinku pri Kostole Premenenia Pána. — Foto: TASR/Michal Svítok

Betlehemské svetlo žiari od pondelkového večera aj v Prezidentskom paláci v Bratislave.

Bratislava 16. decembra (TASR) - Betlehemské svetlo žiari od pondelkového večera aj v Prezidentskom paláci v Bratislave. Prezidentka SR Zuzana Čaputová si ho prevzala od členiek skautskej družiny Sovičky pri Dolnom kostole v Pezinku.

„Betlehemské svetlo vyjadruje posolstvo pokoja, jednoty, mieru a lásky – spoločné univerzálne hodnoty vlastné ľuďom bez ohľadu na to, akého sú vierovyznania. Pre prezidentku je svetlo aj symbolom nádeje," uviedol pre TASR hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Na sníme vpravo prezidentka SR Zuzana Čaputová si prebrala Betlehemské svetlo z rúk skautov v Pezinku pri Kostole Premenenia Pána.
Na sníme vpravo prezidentka SR Zuzana Čaputová si prebrala Betlehemské svetlo z rúk skautov v Pezinku pri Kostole Premenenia Pána. Foto: TASR/Michal Svítok
Na sníme uprostred prezidentka SR Zuzana Čaputová si prebrala Betlehemské svetlo z rúk skautov v Pezinku pri Kostole Premenenia Pána.
Na sníme uprostred prezidentka SR Zuzana Čaputová si prebrala Betlehemské svetlo z rúk skautov v Pezinku pri Kostole Premenenia Pána. Foto: TASR/Michal Svítok

Odovzdávania Betlehemského svetla sa zúčastnil náčelník Slovenského skautingu Peter Linek, koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku Marián Suvák a Sovičky, víťazná skautská Družina roka 2019.

Betlehemské svetlo je plamienok zapaľovaný každoročne pred Vianocami v betlehemskej jaskyni, kde sa podľa tradície narodil Ježiš Kristus. Plameň betlehemského svetla roznášajú skauti do miest a obcí po celej Európe a tiež do niekoľkých amerických krajín. Na Slovensko ho doniesli skauti po 30-krát.

Už ste čítali?