Slovensko je vyhľadávané najmä pre termálne pramene
Inzercia
Inzercia

Slovensko je vyhľadávané najmä pre termálne pramene

Ak by sme vám položili otázku, v čom je naša krajina výnimočná, čo by vám napadlo ako prvé? Niekto by určite zdôraznil naše kráse veľhory, iný starobilé hrady a zámky a niekto by pravdepodobne spomenul aj pravé bryndzové halušky, ktoré sa inde vo svete len tak ľahko nevidia. Odpoveďou na našu otázku sú však termálne pramene, ktorých v našej krajine vyviera 123.

Slovensko je termálnymi prameňmi preslávené široko-ďaleko. Niet sa čomu čudovať, že každý rok navštívia našu krajinu stovky zahraničných turistov, ktorí prichádzajú načerpať životodarnú silu vyvierajúcu z hlbín zeme.

Ako sme mali možnosť pocítiť na vlastnej koži, v posledných rokoch sa výrazne zlepšila a rozšírila aj kvalita služieb poskytovaných slovenskými kúpeľnými zariadeniami. Len si predstavte ten obraz. Vonku zúri chladné jesenné počasie a kvapky dažďa v kombinácii s mrazivým severákom sú dostatočne presvedčivým argumentom na to, aby ste ostali „zababušení“ v teplej deke. Vy však tento problém rozhodne riešiť nemusíte. V takmer 40 stupňovej termálnej vode sú akékoľvek vrtochy počasia absolútne nepodstatné a vy si môžete užívať dokonalý relax v aj outdoorových termálnych bazénoch. Keď k tomu ešte pridáte perličkový kúpeľ, vodné masáže a trisky, predstava oddychového víkendu v akomkoľvek počasí je takmer dokonalá.

Ponuka slovenských kúpeľných zariadení však týmto zďaleka nekončí. Zatiaľčo cez deň si môžete užívať najrôznejšie liečebné procedúry a leňošenie v teplej vode, večer sa tiež nudiť určite nebudete. Či už túžite po romantickej večeri vo dvojici, koncerte vážnej hudby či bláznivej diskotéke, na svoje si príde naozaj každý. Pre tých odvážnejších návštevníkov môže byť tým pravým aj návšteva skutočné kasíno, takže sa už nebudete musieť spoliehať iba na svoje obľúbené online casino. Ruleta či poker zadarmo s priateľmi môže byť príjemnou bodkou za neopakovateľným dňom stráveným v slovenských kúpeľoch.

Ak nemáte plán na najbližší víkend alebo sa blíži oslava vaších najdrahších, jednoznačne vám odporúčame siahnuť po relaxačnom pobyte v jednom z množstva kúpeľných miest. Oddych, regenerácia tela a prvotriedna starostlivosť vás utvrdia v tom, že v tejto oblasti je naša malá krajina skutočne svetovou jednotkou.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…