Viktor Vincze poslal svojej Adele nádherné vyznanie. Takéto slová by chcela počúvať snáď každá žena
Lenka Miškolciová
Lenka Miškolciová

Viktor Vincze poslal svojej Adele nádherné vyznanie. Takéto slová by chcela počúvať snáď každá žena

Viktor a Adela by mohli ísť v mnohých veciach ľuďom príkladom. 

— Foto: Instagram/viktorvincze

BRATISLAVA 10. decembra - Keď sa na verejnosť dostala informácia o tom, že Adela, vtedy ešte Banášová, randí s mladým moderátorom Viktorom Vinczem, Slováci opäť raz mali k tomu čo povedať. Hoci išlo o súkromnú vec dvoch verejne známych osôb, ľudia otvorene vyjadrovali svoj názor na vzťah dvoch mladých ľudí a radi sa on delili predovšetkým na internete.

Prešiel už však nejaký ten čas, internetoví komentátori si našli nové témy a Adela s Viktorom sú stále rovnako šťastní. Aspoň tomu nasvedčuje to, ako pekne jeden o druhom na verejnosti rozprávajú. Len pred pár dňami Viktor Vincze opäť možno troška zahanbil ostatných mužov a svojej Adele venoval krásne vyznanie plné lásky. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Často dostávam otázky, ako to ako muž zvládam, že mám vedľa seba slávnejšiu, úspešnejšiu aj lepšie zarábajúcu ženu. Odpoveď je, jednoducho. Milujem ju. . Láska je čisté nadpozemské spojenie medzi dvomi dušami, ktoré sa stretli v jednom časopriestore. Nech sú akejkoľvek rasy, akéhokoľvek výzoru, akéhokoľvek veku, akéhokoľvek povolania. Láska podľa mňa neobsahuje pojmy sláva a úspech. Tie vytvorila ľudská myseľ. Láska nie je súťažou o to, kto viac zarobí. Láska vlastne vôbec nie je súťažou. Ak áno, tak to nie je láska. . Podvečer moderovala akciu v mojej rodnej Šali a ja som bol opäť dojatý tým, aká je dobrá. Tí, čo ma poznajú vedia, ako rád stojím na javisku. Keď ale Adelka pracuje, chcem len sedieť v publiku. Tlieskať a byť na ňu hrdý. . Som fanúšikom úspešnej ženy, ktorú milujem. A neoberá ma to o pocit, že som chlap. #love

A post shared by Viktor Vincze (@viktorvincze) on

 

Často dostávam otázky, ako to ako muž zvládam, že mám vedľa seba slávnejšiu, úspešnejšiu aj lepšie zarábajúcu ženu. Odpoveď je, jednoducho. Milujem ju,“ napísal moderátor na svoj Instagram a vo svojom úprimnom vyznaní pokračoval: „Láska podľa mňa neobsahuje pojmy sláva a úspech. Tie vytvorila ľudská myseľ. Láska nie je súťažou o to, kto viac zarobí. Láska vlastne vôbec nie je súťažou. Ak áno, tak to nie je láska,“ srdce mnohých žien by určite po tak krásnych slovách plných lásky zaplesalo. Viktor naozaj búra všetky stereotypy, ktoré na Slovensku ešte stále pretrvávajú. „Som fanúšikom úspešnej ženy, ktorú milujem. A neoberá ma to o pocit, že som chlap,“ napísal stručne. 

Auto nechajte doma, choďte #naVinczeho

Spolu s Adelou môžu ísť Vinczeovci príkladom mnohým Slovákom. A to nielen pokiaľ ide o to, ako si vytvoriť a udržať harmonický vzťah. Obaja sa snažia Slovákov učiť aj o ekológii a zodpovednom prístupe k planéte. Viktor si dokonca na sociálnych sieťach vytvoril aj vlastný hashtag #naVinczeho, ktorý používajú ako známe osobnosti, tak aj bežní ľudia. Inšpiráciou k tomu žiť ekologickejšie mu bola práve Adela, čo potvrdil aj v rozhovore pre Dobré noviny: „Takým tým podnetom bola moja manželka a jej rodina, ktorí žijú ekologicky už dlhodobo. A tým, že som sa priženil do tejto rodiny, oni ma k tomuto životnému štýlu dostali bližšie. Začal som sa preto tejto téme venovať až to došlo do bodu, že pravidelne zverejňujem príspevky ohľadom tejto témy a snažím sa priniesť ľuďom zaujímavé a dôležité fakty,“ rozpráva Viktor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Toto je reštaurák v ICčku, ktorý je vlakom najvyššej kategórie a podobné úsmevy v ňom nie je ťažké mať. Je ale absolútnou hanbou, že tu jazdia súpravy, ktoré majú aj 50 rokov, koľajnice sú v stave, že vlaky na nich musia spomaliť takmer na rýchlosť ľudskej chôdze a svet jazdí 400 km/h, kým my trate „modernizujeme“ na 160ku. . Kým my sme si dychtivo pýtali mnohokrát aj nepotrebné diaľnice, na koľaje, ktoré ročne prepravia 75 miliónov ľudí nezostalo. Ani pozornosti, ani peňazí. Železničná spoločnosť Slovensko odhaduje, že na to, aby všetky vlaky spĺňali parametre tohto storočia, by na investície potrebovali 1,4 miliardy Eur. To je viac, ako rozpočet celého ministerstva dopravy. Železnice SR by len na zrýchlenie koridoru od Česka po Maďarsko potrebovali takmer 3 miliardy – to je skoro polovica starobných dôchodkov. . Plne akceptujem, že niekto si do vlaku nesadne, kým to všetko nebude hotové. Ale desaťtisíce cestujúcich potvrdia, že sa mnohé posunulo dopredu a my dvaja sa aj preto vozíme tým, čo príde. Aj vo vlakoch, aj v MHD. Áno, je to často nechutné, nedôstojné, smradľavé, tragikomické, meškajúce, opakujem - hanba. Ale zatiaľ z nás kvôli tomu neubudlo.A možno aj hej, len nám to z hláv vytesnilo reštaurákové pivo ? #publictransport

A post shared by Viktor Vincze (@viktorvincze) on

Najväčšou zmenou si tak moderátor prešiel hlavne v stravovacích návykoch a v zmene dopravných návykov. „S Adelou sa tak ťaháme spolu a ja som bol ten, ktorý nás tak naviedol na to, aby sme verejnou dopravou chodili všade, kde sa len dá,“ dodáva moderátor. Nikoho nenútim chodiť verejnou dopravou. Chcem len inšpirovať ľudí k tomu, aby to vyskúšali. Možno nie každému to bude vyhovovať,“ dodal.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PLASTY SÚ SUPER! A pokojne to aj zopakujem. Sú jedným z našich top vynálezov. Hysterická snaha vrátiť nás do doby „pred-plastovej“ ohrozuje nie len životy ľudí, ale paradoxne aj samotné životné prostredie. Naznačil som to tu už v mojom texte o vyzliekaní uhoriek z fólií a moje slová z jari teraz potvrdzuje aj profesor Pavol Alexy z STU v rozhovore pre Aktuality.sk. . Ak by sme všetky plastové fľaše zrazu nahradili sklom, malo by to zásadné dopady na životné prostredie ako celok. Lebo životné prostredie, to nie je len fľaša pohodená v lese, ale aj emisie plaziace sa z komínov tovární na výrobu týchto fliaš. Na roztavenie plastu totiž treba len 200 stupňov, na sklo až 1600, aj pri jeho recyklácii. Podľa profesora dnes polovica plastového odpadu vzniká z obalov. Keby sme ich nahradili inými alternatívami, objem skládok narastie o 256 %, spotreba energie sa zvýši o 200 %, výroba papiera pôjde hore o 50 % a skla o 20 %! . Kým nevymyslíme ideálnu technológiu - fľašu z ľahšieho materiálu, viackrát použiteľnú a kompostovateľnú – je samozrejme recyklácia (a podľa mňa aj spaľovanie) nevyhnutnou súčasťou nášho prechodného obdobia. Ale vo finále iba odsúva problém do budúcnosti alebo len mení jeho podobu. Čiže, ak to myslíme s ochranou prírody naozaj vážne, nemôže nám stačiť, že si ideme kúpiť, napríklad kolu a len vymeníme plastovú fľašu za sklenenú. Ani že plastové vidličky nahradíme na rodinnej grilovačke drevenými. Ani že budeme obedy miesto polystyrénových menuboxov baliť do kompostovateľných. . Skutočnou zmenou je si tú kolu nekúpiť a napiť sa z vodovodu. K táboráku priniesť kovové príbory z domu. A obed zjesť priamo v reštaurácií z taniera alebo si priniesť vlastnú nádobu. Ušetríme tak energie nevyhnutné pri výrobe jednorazových obalov a netvoríme žiaden ďalší odpad. Ani plastový, ani drevený, ani papierový. Problémom je náš konzum a pohodlnosť, nie plasty. Keby ich nebolo, možno by ste ani nečítali tento text. Pravdepodobne aj váš displej totiž funguje vďaka plastom. #plastic

A post shared by Viktor Vincze (@viktorvincze) on

O ekológii, búraní stereotypov, otvorenom priznaní, prečo ešte s Adelou nemajú deti porozprával Viktor Vincze aj v rozhovore pre Dobré noviny: „My dvaja búrame mnohé zažité spoločenské vzorce, napríklad ako to, že chlap by mal byť starší vo vzťahu, pred svadbou by sa mala dvojica spoznávať dlhšie, a po svadbe by mali mať manželia do roka dieťa. Ani jeden z týchto tvrdení na nás nesedí. Ja som ale úplne spokojný s tým, ako fungujeme. Možno je to aj tým, že som fanúšikom mojej ženy už od mojich 13 rokov,“ hovorí známy moderátor.

Vypočujte si celý rozhovor s moderátorom Viktorom Vinczem: 

 

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…