Tipsport liga: Slovan vyhral v Michalovciach, Košičania rozhodli v úplnom závere

Na snímke zľava hráč HC Slovan Bratislav Milan Kytnár, brankár HK Dukla Ingema Tomáš Trenčan a vpravo jeho spoluhráč Marek Kolba — Foto: TASR/Roman Hanc

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v 30. kola Tipsport Ligy na ľade Michaloviec 5:2 a na čele tabuľky majú už šesťbodový náskok.

Bratislava 8. decembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v 30. kola Tipsport Ligy na ľade Michaloviec 5:2 a na čele tabuľky majú už šesťbodový náskok. HC"05 iClinic Banská Bystrica totiž prehral s HK Poprad 1:2. Košice si poradili s Detvou 3:2 a sú tretie bod za Bystricou.

O košickej výhre rozhodol Skokan v 60. minúte

Košičania chceli odčiniť predošlé domáce zaváhanie s Detvou a zároveň predĺžiť 5-zápasovú víťaznú sériu. V prvej tretine sa snažili o častú streľbu, v úvode zápasu im k nej pomohli aj dve presilovky, ale brankára hostí Petríka v nich neprekonali. „Oceliari" mali v 12. minúte ideálnu možnosť otvoriť skóre, recept na detviansku defenzívu na čele s rozchytaným Petríkom však nenašli ani v 102-sekundovej presilovke o dvoch hráčov.

V druhej tretine ubudlo vylúčených a pribudli góly. Do vedenia išli hostia, keď Valent prekonal Košarišťana. Náskok hostí však nemal dlhé trvanie, už o dve minúty Květoň prestrelil Petríka zo strednej vzdialenosti - 1:1. Rovnaký útočník Košíc sa do sľubnej šance dostal aj v 30. minúte, jeho pokus zblízka sa však gólom neskončil.

V 37. minúte hrali hostia presilovku, krátko po jej skončení išli do opäť do vedenia, keď Podešva pohotovo zakončil po odrazenom puku - 1:2. Aj tentoraz dokázali domáci rýchlo odpovedať, na Skokanovu strelu Petrík nedokázal zareagovať - 2:2.

Hostia v tretej časti vyčkávali na chybu súpera, dávali si pozor na vlastné a Košičanov nepúšťali do výhodných pozícií a dorážok. Klhůfek zakončil obliehanie detvianskej bránky iba strelou do pripravenej lapačky brankára Petríka, na opačnej strane z úniku neuspel Zuzin. V 60. minúte oslabil hostí Kuklev a Košičania stihli presilovku využiť ešte v riadnom hracom čase. Petríka v nej prekonal Skokan, ktorý rozhodol o troch bodoch pre domácich.

HC Košice - HC WPC Koliba Detva 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Góly: 25. Květoň (Suja, Klhůfek), 19. Skokan (Koch, Haščák), 60. Skokan (Květoň) - 23. Valent (Török), 37. Podešva (Král, Žilka). Rozhodovali: T. Orolin, Tvrdoň - M. Orolin, Rojík, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3403 divákov.

zostavy:

HC Košice: Košarišťan — Čížek, Růžička, Slovák, Zeleňák, Michalčin, Koch — Majdan, Skokan, Haščák — Květoň, Suja, Klhůfek — Belluš, Vrábeľ, Cibák — Milý, Rom. Faith, Jokeľ

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík - Mart. Chovan, F. Fekiač, Golian, Kuklev, Gachulinec, Jendroľ, Turan — Čacho, Zuzin, Sýkora — Král, Podešva, Žilka — Gašpar, Valent, Török — Čenka, V. Fekiač, Lalík