NHL: Colorado pretrhlo Bostonu bodovú sériu, gólová prestrelka vo Vancouveri

Radosť hráčov Colorada
Radosť hráčov Colorada — Foto: TASR/AP

Hokejisti Bostonu Bruins utrpeli prvú prehru v NHL v riadnom hracom čase po osemnástich zápasoch.

New York 8. decembra (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins utrpeli prvú prehru v NHL v riadnom hracom čase po osemnástich zápasoch. V noci na nedeľu na vlastnom ľade podľahli Coloradu 1:4. Slovenský brankár Jaroslav Halák si pripísal šestnásť zákrokov a po prvý raz v tejto sezóne nepomohol svojmu tímu bodovať v domácom prostredí. Obranca Zdeno Chára strávil na ľade 18:13 minúty, do štatistík si zapísal jeden hit.

Colorado natiahlo víťaznú šnúru na šesť duelov. V 17. minúte sa postavil do bránky Avalanche Pavel Francouz, ktorý nahradil zraneného Philippa Grubauera a zlikvidoval šestnásť pokusov Bostonu. Halák inkasoval tri góly, posledný dali hostia do prázdnej bránky. Bruins síce otvorili skóre po teči Chrisa Wagnera, ale na viac sa už nezmohli.

„Máme výbornú bilanciu, ale to ma teraz nezaujíma. Zápasy sa nebudú vyhrávať len tak. Našej hre chýbala iskra, musíme hrať lepšie," povedal pre klubový web tréner Bruce Cassidy. Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral svoj 1515. zápas v základnej časti, čím prekonal Stevea Yzermana a osamostatnil sa na 20. mieste histórie. V najbližšom zápase vyrovná Matta Cullena, na dohľad má aj Brendana Shanahana (1524).

Tampa Bay doma deklasovala San Jose Sharks 7:1. Slovenský obranca Erik Černák odohral v drese Lightning 19:31 minúty, nazbieral dva plusové body a zaznamenal jednu strelu. Dvoma gólmi sa blysli Steven Stamkos, ktorý pridal aj asistenciu, a Tyler Johnson.

Útočník zo štvrtej formácie Alex Killorn si pripísal štyri body 1+3. Skvelý výkon predviedol aj brankár Andrej Vasilevskij s 37 zákrokmi a prvý gól v NHL strelil Carter Verhaeghe. Kapitán „bleskov" Stamkos dal oba góly v početnej výhode, na konte má 151 presilovkových zásahov, čím vyrovnal zápis Glenna Andersona na 48. mieste.

V tabuľke predbehol aj Stana Mikitu, Joea Mullena a Darryla Sittlera. „Máme stavaný tím na to, aby sme súpera tlačili celý zápas. S tým sme mali predtým trochu problém," povedal Stamkos. Veterán Sharks Joe Thornton nestrelil gól v NHL už 40 zápasov.

Druhý triumf za sebou dosiahol Dallas. Stars na svojom ľade zdolali New York Islanders 3:1. Slovenský obranca Andrej Sekera za domácich strávil na ľade 19:15 minúty, na bránku súpera vyslal dve strely, ale do streleckej listiny sa nezapísal.

Hrdinom „hviezd" bol Alexander Radulov, ruský útočník strelil víťazný gól a prihral na tretí zásah krajanovi Denisovi Gurianovi. Dallas využil obe presilovky a ubránil jediné oslabenie hostí. „Hrali sme veľmi dobre, rozhodli špeciálne tímy," povedal brankár Dallas Ben Bishop, ktorý zlikvidoval 34 striel. Strelecký účet v sezóne si v 30. zápase otvoril Andrew Cogliano.

Po dvoch prehrách sa z víťazstva tešilo Toronto Maple Leafs. „Javorové listy" triumfovali v St. Louis 5:2. Po dvoch góloch dosiahli Auston Matthews a Zach Hyman. Blues prehrali druhýkrát za sebou. Hostia mali skvelú prvú tretinu, v ktorej strelili štyri góly a vyhnali Jordana Binningtona z bránky.

Dvadsaťšesťročný Kanaďan inkasoval štyrikrát z 11 striel a prvýkrát v základnej časti prehral dva zápasy za sebou. Jeho náhradník Jake Allen zlikvidoval 15 striel, puk zo siete lovil len raz. „Mali sme dobrý štart, čo rozhodlo. V úvode nás však výbornými zákrokmi podržal Frederik Andersen," uviedol pre nhl.com dvojgólový hrdina Matthews.

Výsledky:

Philadelphia - Ottawa 4:3, Vancouver - Buffalo 6:5 pp, Boston - Colorado 1:4, Carolina - Minnesota 6:2, Detroit - Pittsburgh 3:5, Florida - Columbus 4:1, St. Louis - Toronto 2:5, Tampa Bay - San Jose 7:1, Nashville - New Jersey 6:4, Dallas - New York Islanders 3:1, Calgary - Los Angeles 4:3