Na čele Fortuna ligy prezimuje Slovan, prvý domáci triumf Pohronia

Na snímke uprostred Dávid Holman (Slovan), vľavo Ernest Boateng a vpravo Máté Vida (obaja DAC) — Foto: TASR/Pavel Neubauer

Osemnáste kolo Fortuna ligy hosťom neprialo, keď z piatich zápasov získali iba dva body.

Žiar nad Hronom 7. decembra (TASR) - Osemnáste kolo Fortuna ligy hosťom neprialo, keď z piatich zápasov získali iba dva body. Futbalisti FK Pohronie zvíťazili prvýkrát v tejto sezóne na domácej pôde, keď zdolali Sereď 2:1.

Z domácich víťazstiev sa radovali aj Michalovčania, ktorí porazili Trnavu, a hráči Slovana. Tí v šlágri kola v súboji s Dunajskou stredou získali tri body a prezimujú na čele tabuľky s desaťbodovým náskokom. Súboje v Ružomberku a Nitre sa skončili nerozhodne.

Na čele tabuľky prezimuje Slovan

Šláger kola sa hral od úvodu medzi šestnástkami, v chladnom počasí zahriala divákov až akcia v 11. minúte. Pauschek po priamočiarej kombinácii centroval do šestnástky, ale loptu obrana hostí upratala do bezpečia. V 16. minúte prišla prvá výstraha pre obranu Slovana, keď Abena fauloval v šestnástke Boatenga, ale Šulla strelu Davisa z pokutového kopu bravúrne vytlačil na žrď.

V 25. minúte Slovan odpovedal po akcii Šporara s Holmanom, ale k zakončeniu sa stredopoliar domácich napokon nedostal. Potom sa opäť dostali k slovu hráči DAC, Blackman v dobre pozícii tesne minul bránu. Zaujímavú možnosť mal potom po strele z priameho kopu Holman, po ktorom zazvonila žrď brány Jedličku, už onedlho však išli „belasí" do vedenia.

Na snímke gólová radosť hráčov Slovana
Na snímke gólová radosť hráčov Slovana Foto: TASR/Pavel Neubauer

Akciu potiahol Moha, ktorý v pokutovom území načasoval prihrávku na Rabiua a stredopoliar Slovana otvoril skóre. Dianie v prvom polčase uzavrela hlavička Šporara do žrde po centri De Marca.

Druhé dejstvo začal Slovan lepšie a v 53. minúte videli diváci ďalší gól. Holman po rýchlom protiútoku vysunul Šporara a kanonier domácich si vychutnal Jedličku - 2:0. Onedlho mohlo byť už 3:0, ale Danielov prudký center v šestnástke Jedlička chytil. Šancu mal potom aj Šporar, DAC odpovedal nepresnou strelou Vidu spoza šestnástky.

O triumfe zverencom Jána Kozáka ml. nebolo pochýb, Slovan až do konca stretnutia kontroloval jeho priebeh, hráčov Dunajskej Stredy k ničomu nepustil. Naopak, v závere mohol ešte po šanciach Rataa potrestať hostí tretím gólom.

ŠK Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda 2:0 (1:0)

Góly: 34. Rabiu, 53. Šporar, Rozhodovali: Chmura – Hancko, Hrčka, ŽK: Abena - Blackman, K. Vida, 8593 divákov.

Slovan: Šulla - Pauschek, Abena, Božikov, De Marco - De Kamps, Holman (85. Ratao), Rabiu (79. Ljubičič) - Daniel, Šporar, Moha (74. Dražič) DAC: Jedlička - Blackman, Oravec, Beskorovajnyj, Davis - M. Vida, Ronan - K. Vida, Fábry, Divkovič - Boateng