Vianočné trhy v Humennom sú v znamení jaternice
TASR
TASR

Vianočné trhy v Humennom sú v znamení jaternice

Tohtoročné vianočné trhy v Humennom sa nesú v znamení jaternice.

Ilustračné foto — Foto: TASR/Štefan Puškáš

Humenné 6. decembra (TASR) – Tohtoročné vianočné trhy v Humennom sa nesú v znamení jaternice. Samospráva, v spolupráci s oblastnou organizáciou cestovného ruchu, pripravila na piatok súťaž o najlepšiu jaternicu Humenská hurka.

Chcú tak oživiť povesť mesta, v ktorom sa podľa spomienok pamätníkov v minulosti vyrábali najlepšie jaternice na Zemplíne. Vianočné trhy v centre horného Zemplína potrvajú do soboty 7. decembra.

Ako uviedol primátor Humenného Miloš Meričko, s myšlienkou usporiadania súťaže o najlepšiu jaternicu sa pohrávali vo vedení mesta od začiatku roka. „Keďže Humenčania sú známi ako Hurkare, chceli sme túto symboliku pretaviť aj do akcie, ktorá by mala v našom meste tradíciu," povedal.

Dodal, že ide o premiérový ročník akcie, a preto ho spojili s Humenskými vianočnými trhmi. „Verím však, že si ochutnávka huriek nájde svojich fanúšikov a stane sa medzi obyvateľmi nášho mesta i širokého okolia peknou tradíciou," uzavrel.

Pomocnú ruku podľa neho podala pri organizovaní podujatia samospráve Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OOCR HZaHŠ). „Sme radi, že môžeme participovať na tomto jedinečnom podujatí. Veríme, že v predvianočnom čase priláka do tohto krásneho mesta na hornom Zemplíne nových návštevníkov. Tí si môžu v centre Humenného popri ochutnávke tradičnej hurky pozrieť aj neďaleký renesančný kaštieľ, ktorý je sídlom Vihorlatského múzea alebo sa prejsť po Valaškovskom moste na Južnom námestí, ktorý je akýmsi vzdialeným príbuzným Eiffelovej veže v Paríži. Nemožno obísť ani sochu legendárnej postavy dobrého vojaka Švejka na železničnej stanici," uviedla Michaela Zdražilová z OOCR HZaHŠ.

Jaternice od štyroch výrobcov môžu návštevníci XXIV. Humenských vianočných trhov degustovať a hodnotiť pri budove mestského kultúrneho strediska od 11.00 do 15.30 h, vyhodnotenie súťaže vyhlásia o 16.15 h pri Fontáne lásky.

Slávnostné otvorenie vianočných trhov sa uskutoční o 15.00 h pri Fontáne lásky, po ktorom bude nasledovať kultúrny program. Na rovnakom mieste sa tiež bude od 13.00 do 18.00 h podávať Primátorský punč. Výťažok z jeho predaja pôjde na charitatívne účely.

Predaj v predajných stánkoch a v predajných zariadeniach sa počas trhov uskutoční na Námestí slobody a na Mierovej ulici, kde budú stánky s občerstvením. Parkovanie na mestských parkoviskách je počas konania trhov na celom území mesta bezplatné.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z PREŠOVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Archeológovia našli v kostole v Obišovciach zakopaný poklad

Unikátny poklad mincí našli archeológovia v Kostole Ružencovej…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…