Dúbravka vychytal triumf Newcastlu na ihrisku Sheffieldu, svojím výkonom ohúril

Martin Dúbravka
Martin Dúbravka — Foto: TASR/AP

Futbalisti Newcastlu United vyhrali vo štvrtkovom dueli 15. kola anglickej Premier League na ihrisku Sheffieldu United

Londýn 5. decembra (TASR) - Futbalisti Newcastlu United vyhrali vo štvrtkovom dueli 15. kola anglickej Premier League na ihrisku Sheffieldu United 2:0. Čistým kontom sa v bránke hostí blysol slovenský reprezentant Martin Dúbravka, ktorý zneškodnil viacero šancí strelecky aktívnejších domácich.

Newcastle poslal do vedenia po štvrťhodine hry presnou hlavičkou Allan Saint-Maximin po centri Javiera Manquilla z pravej strany. V 71. minúte poistil náskok hostí po brejku Jonjo Shelvey. Hráčí Newcastlu sa v tabuľke posunuli na 11. priečku. Futbalisti Arsenalu Londýn prehrali  s Brightonom & Hove Albion 1:2. O triumfe hostí rozhodol v 80. minúte Neal MAupay.

Výkonom ohúril

Slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka z Newcastlu United opäť ohúril anglickú futbalovú Premier League. Po štvrtkovom úspešnom vystúpení na trávniku Sheffieldu United anglickí novinári označili jeho výkon prívlastkom „imperious." Severoanglický klub zvíťazil 2:0 a po „svetpresahujúcom" výkone rodáka zo Žiliny sa posunul už na 11. priečku.

Dúbravka ukázal svoju kvalitu najmä za stavu 1:0 pre hostí. Pri tlaku Sheffieldu zneškodnil šance, ktoré mali Enda Stevens, Oli McBurnie aj Ollie Norwood. „Snažil som sa sústrediť na každú situáciu a udržať v pozornosti aj spoluhráčov, pretože potrebujeme byť súdržní. Musím povedať, že spoluhráči hrali úžasne, urobili všetko správne," povedal pre klubovú stránku Dúbravka.

Sheffield pred duelom so "strakami" neprehral sedem stretnutí v sérii. Aj vo štvrtok opticky na ihrisku dominoval. „V každom zápase je treba niečo urobiť. V tomto zápase som mal veľa zákrokov a som rád, že som si udržal čisté konto, pretože to je dôležité pre sebadôveru mužstva. Vždy hovorím, že kredit si zaslúži celý tím. Hráči v poli mi pomohli veľmi, najmä pri tom veľkom množstve centrov do šestnástky," dodal slovenský brankár.