Arriva pripravuje podporný balík pre obete tragickej dopravnej nehody
TASR
TASR

Arriva pripravuje podporný balík pre obete tragickej dopravnej nehody

Spoločnosť Arriva pripravuje podporný balík pre pozostalých a obete tragickej dopravnej nehody, ktorá sa stala 13. novembra na štátnej ceste I/65 medzi Nitrou a Zlatými Moravcami.

Na snímke hasiči vyťahujú vrak havarovaného autobusu na mieste dopravnej nehody — Foto: TASR/Vladimír Benko/MV SR

Nitra 5. decembra (TASR) – Spoločnosť Arriva pripravuje podporný balík pre pozostalých a obete tragickej dopravnej nehody, ktorá sa stala 13. novembra na štátnej ceste I/65 medzi Nitrou a Zlatými Moravcami. Podľa slov generálneho riaditeľa spoločností Arriva na Slovensku Lászlóa Ivana bude podporný balík určený aj pre tím záchranárskych zložiek, ktoré pracovali na mieste nehody.

„Chceli by sme aj týmto spôsobom poďakovať a oceniť profesionálny výkon všetkých zložiek, ktoré pracovali priamo na mieste nehody. Momentálne prebieha komunikácia s centrálou Arrivy, pripravených je viacero aktivít," potvrdil Ivan. Finančnú pomoc by rodiny postihnuté tragédiou mali dostať ešte pred Vianocami.

Pri tragickej zrážke autobusu s nákladným autom zomrelo 12 ľudí, z toho štyri maloleté deti. Ďalších 20 ľudí bolo zranených, z toho traja ťažko. Najťažšie zranený pacient, ktorý bol po nehode prevezený do novozámockej nemocnice, sa podľa slov jej hovorcu Jána Bačeka prebral k vedomiu. „Toho času je v stabilizovanom stave a zostáva hospitalizovaný na klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny," uviedol Baček.

Vyšetrovanie príčin nehody zatiaľ nie je ukončené. Podľa predbežných informácií nehodu zrejme spôsobilo nákladné auto, ktoré schádzalo dolu kopcom, pod váhou nákladu sa rozkývalo a narazilo do protiidúceho autobusu. Zasiahlo ho v zadnej časti a autobus sa prevrátil do priekopy.

Podľa slov generálneho riaditeľa spoločnosti Arriva Nitra Juraja Kuseho je vodič autobusu stále práceneschopný, nevylúčil však, že sa k práci vodiča po ukončení práceneschopnosti vráti.

„Ide o veľmi skúseného vodiča, v rámci možností je v dobrom psychickom stave. Technický stav autobusu bol v stopercentnom stave. Každý náš autobus musí prejsť raz štvrťročne technickou kontrolou, ktorá je oveľa prísnejšia ako zákonom stanovená technická kontrola," skonštatoval Kusy.

Podľa jeho slov je zámerom každého dopravcu zvyšovať bezpečnosť cestujúcich v hromadnej doprave. „Aj my analyzujeme, čo sa dá zlepšiť. Každá dopravná nehoda poskytuje isté námety, ako v budúcnosti predchádzať podobným tragédiám. Máme odborný tím, ktorý hľadá riešenia a priestor na vylepšenia a zvýšenie bezpečnosti cestujúcich," povedal Kusy. „Je možné, že vzniknú legislatívne zmeny na úrovni parlamentu, závisí to od výsledkov analýzy. Vždy sa dajú veci zlepšiť," poznamenal.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z NITRIANSKEHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Archeológovia našli v kostole v Obišovciach zakopaný poklad

Unikátny poklad mincí našli archeológovia v Kostole Ružencovej…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…