Príprava a kontrola automobilu na jeseň
Inzercia
Inzercia

Príprava a kontrola automobilu na jeseň

S prichádzajúcou jeseňou venujú vodiči pozornosť údržbe a kontrole svojich vozidiel. Poradíme vám, na čo by ste určite nemali zabudnúť.

Jeseň je tradične časom, kedy sa majitelia automobilov pripravujú na príchod zimy. Vysoké teploty v aute počas horúcich letných dní šoféri zvládali pomocou klimatizácie a na udržiavanie ich potravín a nápojov príjemne chladných a použiteľných využívali kvalitné kompresorové autochladničky. Pokiaľ ste o takejto možnosti úschovy svojho jedla a nápojov pri dlhších cestách nevedeli, dávame vám do pozornosti stránku autochladnicky.sk.

Po lete prišla jeseň a treba sa postarať nielen o seba, ale aj o svoj automobil. Prvoradým a základným pravidlom je prezutie pneumatík, na ktorých sa jazdilo počas teplých dní. S výmenou pneumatík netreba otáľať a odkladať si ju na poslednú chvíľu, teda kým napadne prvý sneh. Mnohí motoristi odkladajú výmenu pneumatík a preto sa zvyčajne nevyhnú preplneným autoservisom. Zákon prikazuje vymeniť letné pneumatiky do 15. novembra, prípadne ak sa na vozovke nachádza súvislá vrstva snehu, ľad alebo námraza. Pri výmene pneumatík treba klásť dôraz aj na správne nahustenie pneumatiky a skontrolovať stav opotrebenia dezénu. Tí náročnejší, ktorí dbajú o skvelý výzor svojho štvorkolesového miláčika, určite nezabudnú ani na výmenu diskov. Ak zvažujete, ako vylepšiť tie svoje, kúpte si hliníkové disky Dezent a vaše auto dostane úplné nový vzhľad od elegantného až po športový nádych.

Okrem výmeny pneumatík by ste sa mali zamerať aj na klasické kontroly a zhodnotenie stavu vozidla. Dôležité je skontrolovať stav všetkých kvapalín od chladiacej, brzdovej až po tú do ostrekovačov, ktorá má byť pre nízke zimné teploty nemrznúca. Pred každou zimnou sezónou sa odporúča vizuálne skontrolovať funkčnosť všetkých vonkajších žiaroviek a v servise si dať skontrolovať nastavenie sklonu predných svetlometov. Nesprávny sklon predných svetlometov alebo nefunkčné nastavenie sklonu svetiel môže mať za následok nedostatočné osvetlenie vozovky, prípadne oslňovanie oproti idúcich vozidiel. Nakoniec si treba skontrolovať povinnú výbavu, v rámci ktorej si vodiči overia najmä kompletnosť a dátum expirácie lekárničky a venujú pozornosť aj súčastiam výbavy, ktoré sú povinné v krajinách, ktorými prechádzajú.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…