Európsky pohár FIBA: Ružomberok tesne podľahol Minsku, pochvalné slová trénera

Na snímke zľava Lenka Bartáková (Minsk) a Nikola Dudášová (Ružomberok)
Na snímke zľava Lenka Bartáková (Minsk) a Nikola Dudášová (Ružomberok) — Foto: TASR/Ján Krošlák

Basketbalistky slovenského majstra MBK Ružomberok sa rozlúčili s Európskym pohárom FIBA neúspešne, s bieloruským družstvom Cmoki Minsk prehrali 56:62.

Ružomberok 4. decembra (TASR) - Basketbalistky slovenského majstra MBK Ružomberok sa rozlúčili s Európskym pohárom FIBA neúspešne, s bieloruským družstvom Cmoki Minsk prehrali 56:62. Liptáčky prehrávali po prvej štvrtine o desať bodov 11:21, no ešte do polčasovej prestávky vyrovnali duel a do šatne odchádzali s jednobodovým náskokom za stavu 32:31.

Ešte 1:35 min pred koncom bol nerozhodný stav 56:56, no koncovku zvládli lepšie hosťujúce hráčky. Jediný slovenský zástupca v ženských súťažiach pod hlavičkou FIBA v sezóne 2019/2020 zaznamenal v meraní síl s kvalitnými súpermi bilanciu šiestich prehier.

EP FIBA žien - D-skupina:

MBK Ružomberok - Cmoki Minsk 56:62 (32:31)

zostava a body MBK: Mištinová 18, Jackovecová 9, Dudášová 9, Kelčíková 8, Moravčíková 4 (Turudičová 7, Williamsová 1, Havranová 0)

zostava a body Minsku: Gasperová 22, Theriotová 11, Muravská 7, Bartáková 6, Rybalková 2 (Chidomová 9, Vabiščevičová 3, Ciapanová 2)

TH: 17/13 – 17/12. FAULY: 18:13, 5 faulov: 40. Moravčíková. TCH: 7. tréner Ružomberka. TROJKY: 3 – 6. DIVÁCI: 690. ROZHODCOVIA: Marionová (Fr), Nasrollah (Švéd.) a Matuszewská (Poľ.). ŠTVRTINY: 11:21, 21:10. 10:9, 14:22.

Domácim basketbalistkám nevyšiel vstup do stretnutia. V 7. min. prehrávali 4:19. Úvodná štvrtina sa skončila 11:21. V druhej slovenský majster pridal vo všetkých činnostiach a v 20. min po trinásťbodovej šnúre otočil stav na 32:28 vo svoj prospech.

Potom to až do konca bola bitka o každý "bodík", raz bol jeden a raz druhý tím o kúsok vpredu. Rozhodnutie padlo až v závere, v 39. min na tabuli svietil stav 56:56. Potom padli tri trojky Theriotovej a domáca odpoveď už neprišla.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: „Ja som veľmi hrdý na svoj tím, za to ako sa prezentoval aj v tomto zápase. Prehrali sme smoliarsky, ale našou nedisciplinovanosť v závere, keď sme neustrážili ich výbornú strelkyňu, ktorá hneď z prvej prihrávky dala druhú trojku. Sme dosť mladý tím na to, aby sme dokázali ustáť takýto duel o šiestich-siedmich hráčkach. Ak by boli k dispozícii Stašová a Feketeová, nepochybujem, že by sme boli uspeli. Hoci sme neboli v hre o postup, dievčatá do poslednej sekundy išli nadoraz. Boli nepríjemné hrať dlhé fázy proti zónovej obrane."