V rámci Prešovských POhodových Vianoc je k dispozícii 80 stánkov
TASR
TASR

V rámci Prešovských POhodových Vianoc je k dispozícii 80 stánkov

Program Prešovských POhodových Vianoc, ktoré pokračujú v tradícii Prešovských vianočných trhov sa v pondelok (25.11.) oficiálne začal v centre mesta.

Na snímke vianočné trhy na Hlavnej ulici v Prešove — Foto: TASR/Roman Hanc

Prešov 26. novembra (TASR) – Program Prešovských POhodových Vianoc, ktoré pokračujú v tradícii Prešovských vianočných trhov sa v pondelok (25.11.) oficiálne začal v centre mesta. Zároveň bola po prvý raz v tomto roku rozsvietená vianočná výzdoba na Hlavnej ulici. TASR o tom informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.

„V tomto roku je otvorených 80 stánkov. Nechýbajú v nich rôzne gastronomické špeciality a chutné nápoje, ale aj vianočný tovar ako napríklad adventné vence, ikebany, betlehemy, sviečky, výrobky z dreva, oblečenie a množstvo ďalších výrobkov," uviedol Tomek.

Program Prešovských POhodových Vianoc oficiálne odštartoval koncertom skupiny Komajota. „Vianočné trhy v Prešove sú pre mňa spojením dvoch vecí, ktoré mám najradšej: Prešova a Vianoc. Aj preto som veľmi rád, že sme mohli koncertovať na domácej pôde. Atmosféru na vianočných trhoch totiž vytvárajú práve Prešovčania. Už sa teším na ochutnávku vareného vína. Verím, že v centre Prešova bude aj pred príchodom tohtoročných Vianoc príjemná nálada," uviedol líder kapely Martin Husovský.

Z pódia na Hlavnej ulici zazneli všetky veľké hity vrátane obľúbenej piesne Mesto v nás. „Je to pieseň, ktorá hovorí, že toto mesto si nosí každý z nás v sebe a myslím si, že v prenesenom zmysle sa hodí aj do tohto sviatočného obdobia," doplnil Husovský.

Program Prešovských POhodových Vianoc bude pokračovať až do 23. decembra. „V piatok 6. decembra sa môže verejnosť tešiť na Mikulášsku nádielku, súčasťou ktorej bude aj rozsvietenie vianočného stromčeka pri konkatedrále sv. Mikuláša. Do vianočnej ponuky čoskoro pribudne aj tradičný primátorský punč s charitatívnou myšlienkou. Výťažok z predaja punču poputuje pre občianske združenie Výchova zdravej rodiny," dodal Tomek.

Punč si budú môcť ľudia vychutnať z porcelánových hrnčekov a podporiť tak ekologický koncept Prešovských POhodových Vianoc, ktoré sú tento rok bez plastového riadu.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z PREŠOVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Archeológovia našli v kostole v Obišovciach zakopaný poklad

Unikátny poklad mincí našli archeológovia v Kostole Ružencovej…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…