Barcelona otočila duel na pôde Leganes, Real vyhral nad San Sebastianom

Brankár Leganesu Iván Cuéllar (vpravo) chytá loptu pred Luisom Suárezom z Barcelony — Foto: TASR/AP

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v sobotňajšom zápase 14. kola španielskej La Ligy na pôde posledného tímu tabuľky Leganes 2:1.

Madrid 23. novembra (TASR) - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v sobotňajšom zápase 14. kola španielskej La Ligy na pôde posledného tímu tabuľky Leganes 2:1, keď otočili jednogólové manko z prvého polčasu. O vyrovnanie sa postaral v 53. minúte Luis Suarez a výhru Kataláncov zariadil v 79. minúte Arturo Vidal.

Barcelona je na čele tabuľky s rovnakým počtom bodov ako má Real Madrid, ktorý doma otočil skóre v dueli s Realom Sociedad San Sebastian a vyhral 3:1. Hostia síce viedli od 2. minúty, strelcom bol Da Silva Willian Jose, no Karim Benzema ešte do polčasu vyrovnal a v druhej časti pridali ďalšie góly Federico Valverde a Luka Modrič. Chorvát mal navyše asistencie pri prvých dvoch zásahoch.

Tretie Atletico Madrid remizovalo na ihrisku šiestej Granady 1:1 a z posledných piatich duelov vyhralo len dva, v ďalších troch bralo len po bode.