V nemocnici v Kežmarku odštartovali zbierku šatstva a hračiek
TASR
TASR

V nemocnici v Kežmarku odštartovali zbierku šatstva a hračiek

V kežmarskej nemocnici odštartovali v týchto dňoch charitatívnu vianočnú zbierku šatstva a hračiek pre sociálne slabších.

Kežmarská nemocnica, archívna snímka — Foto: TASR/Adriána Hudecová

Kežmarok 22. novembra (TASR) – V kežmarskej nemocnici odštartovali v týchto dňoch charitatívnu vianočnú zbierku šatstva a hračiek pre sociálne slabších. Potrvá do konca novembra a okrem zamestnancov nemocnice sa do nej môžu zapojiť aj obyvatelia mesta a okolia.

„Už prvé dni zbierky ukázali veľkú spolupatričnosť a ochotu pomôcť dospelým aj deťom, o čom svedčia plné vrecia vyzbieraných vecí. Tie poputujú do Centra sociálnych služieb a Domu sociálnych služieb Ľubica," uviedla správkyňa Nadácie Agel na Slovensku Ivana Janzová.

Každoročne podľa nej narastá počet darcov, ktorí venujú nepotrebné či nevyužívané veci. Tie sa potom vydávajú jednotlivým charitatívnym organizáciám priamo v regióne. V minulom roku sústredili kežmarskí zdravotníci počas prvých dní charitatívnej vianočnej zbierky viac ako 100 kilogramov šatstva, hračiek, domácich a športových potrieb.

Tento rok je to za prvé dva týždne zbierky už dvojnásobok. Vianočnou zbierkou nemocnica oslovuje hlavne svojich zamestnancov, pomôcť však dokáže i široká verejnosť. Veci môžu nosiť do konca novembra po predchádzajúcej dohode do kežmarskej nemocnice, na oddelenie dlhodobo chorých na Hviezdoslavovej ulici.

„Zimné oblečenie, obuv, posteľná bielizeň, uteráky a iné vyzbierané veci kežmarskou nemocnicou poputujú obyvateľom centra v Ľubici. V tomto roku je koordinátorkou zbierky Mária Danielčáková, ktorá poskytne záujemcom bližšie informácie," upozornila Janzová s tým, že zbierka je príkladom spoločenskej zodpovednosti. Táto humanitárna aktivita podľa nej podporuje komunitný zmysel pomáhať ľuďom, ktorí potrebujú pomoc už pri riešení základných potrieb.

„Každoročne sa do zbierky zapája viac dobrovoľníkov, viac a citlivejšie ľudia vnímajú sociálnu odkázanosť, ktorá ich obklopuje v regióne, kde sami žijú. Taktiež je na mieste vyjadriť aj úprimnú vďaku za verejný záujem a podporu, ktorú v okolí Kežmarku prejavujú miestni obyvatelia vo vzťahu k našej nadácii," uzavrela Janzová.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z PREŠOVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Archeológovia našli v kostole v Obišovciach zakopaný poklad

Unikátny poklad mincí našli archeológovia v Kostole Ružencovej…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…