KHL: Hudáček vychytal triumf Spartaka Moskva, trojbodový Čajkovský

Na snímke slovenský hokejista Michal Čajkovský
Na snímke slovenský hokejista Michal Čajkovský — Foto: TASR/Martin Baumann

Slovenský brankár Július Hudáček priviedol v stredu hokejistov Spartaka Moskva v KHL k triumfu nad Lokomotivom Jarosľavl 4:3 po nájazdoch.

Moskva 20. novembra (TASR) - Slovenský brankár Július Hudáček priviedol v stredu hokejistov Spartaka Moskva v KHL k triumfu nad Lokomotivom Jarosľavl 4:3 po nájazdoch. Pripísal si celkovo 29 úspešných zákrokov, v nájazdoch potom neinkasoval ani raz.

Michal Čajkovský sa gólom a dvoma asistenciami podieľal na víťazstve Dinama Moskva v Rige 4:3 po predĺžení. Slovenský obranca necelé štyri minúty pred koncom vyrovnal na 3:3.

Útočník Adam Liška zaznamenal asistenciu, no jeho Severstaľ Čerepovec prehral na ľade HK Soči 2:4. Hostia premárnili dvojgólový náskok z prvej tretiny.

Hráči Ak Bars Kazaň vyhral v KHL štvrtý zápas za sebou. V stredu uspeli na ľade Sibiru Novosibirsk 4:1 a potvrdili tak post lídra Východnej konferencie. Dva góly zaznamenal Kirill Petrov.

Ufa zdolala doma Červenú hviezdu Kchun-lun v zostave so slovenským útočníkom Dávidom Bondrom 1:0. Jediný presný zásah si pripísal už v 5. minúte Nikita Sošnikov.

KHL - streda:

Sibir Novosibirsk – Ak Bars Kazaň 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 41. Milovzorov – 3. Frattin, 34. a 53. Petrov, 48. Zaripov

Salavat Julajev Ufa – Červená hviezda Kchun-lun 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 5. Sošnikov

HK Soči – Severstaľ Čerepovec 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)

Góly: 35. Šmeljov, 48. Mosaljov, 59. Strömwall, 60. Rosén – 6. Jakimov, 10. Jakimov (LIŠKA)

Spartak Moskva – Lokomotiv Jaroslavľ 4:3 pp a sn (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 20. Cypľakov, 33. Višnevskij, 42. Hersley, rozh. nájazd Rylov – 21. Iľjenko, 54. S. Da Costa, 59. Lander

HC Viťaz – CSKA Moskva 2:3 pp (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 12. Nättinen, 54. Byvaľcev – 2. Grigorenko, 2. Tolčinskij, 64. Okulov

Dinamo Riga – Dinamo Moskva 3:4 pp (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)

Góly: 28. McMillan, 42. M. Redlihs, 50. Sotnieks – 30. Hietanen (ČAJKOVSKÝ), 39. Tarasov (ČAJKOVSKÝ), 57. ČAJKOVSKÝ, 65. Šipačov