Hokej-TL: Koliba Detva zvíťazila nad domácim Miškovcom až po predĺžení

Na snímke hráč Popradu Daniel Brejčák (vpravo) a brankár Miškovca Miklós Rajna
Na snímke hráč Popradu Daniel Brejčák (vpravo) a brankár Miškovca Miklós Rajna — Foto: TASR/Oliver Ondráš

Úvodné minúty duelu veľa vzruchu na ľade nepriniesli, oba tímy hrali opatrne a na brankárov smerovali len propagačné strely.

Miškovec 15. novembra (TASR) - Hokejisti HC 07 WPC Koliba Detva ukončli trojzápasovú sériu prehier, keď v piatkovom 21. kole Tipsport Ligy zvíťazili na ľade DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:2 po samostatných nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil v siedmej sérii Ján Sýkora, ktorý v riadnom hracom čase zaznamenal aj gól a asistenciu.

DVTK Jegesmedvék Miškovec - HC 07 WPC Koliba Detva 2:3 pp a sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 13. Vandane (Rodman), 55. St. Pierre (Rodman) - 17. Sýkora, 32. Zuzin (Šišovský, Sýkora), rozh. nájazd Sýkora. Rozhodovali: Korba, Kalina - Bogdaň, Smrek, vylúčení: 9:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1005 divákov

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Rajna – Dudás, Ross, Vandane, Láda, Szirányi, Goz, D. Kiss – Beauvillier, St. Pierre, Rodman – Részegh, Vas, Harrison – P. Kiss, Galanisz, Miskolczi - Vojtkó, Beach, Lovei - Farkas

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík – Gachulinec, Chovan, Kuklev, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Turan - Sýkora, Zuzin, Šišovský – Žilka, V. Fekiač, Gašpar – Král, Podešva, Török - Ľupták, Čacho, Čenka - Lalík

Úvodné minúty duelu veľa vzruchu na ľade nepriniesli, oba tímy hrali opatrne a na brankárov smerovali len propagačné strely. Najskôr sa v ofenzíve osmelila Detva, keď v 8. minúte namieril v dobrej pozícii vedľa Zuzin a s Kuklevovou strelou mal čo robiť Rajna. Ani vzájomné vylúčenie Goza a Žilku za hrubosť, ktoré prinieslo hru 4 na 4 a viac priestoru na ľade, príliš dianie nerozhýbalo. Úvodný gól padol v 13. minúte, keď sa Vandane dostal pred Petríka a otvoril skóre. Detva vyrovnala v 17. minúte, strelu Gachulinca tečoval do bránky Sýkora - 1:1.

Hostia odštartovali druhé dejstvo dohrávanou presilovkou, no veľa v nej nevymysleli. Podobne dopadla aj ďalšia početná výhoda Detvy, no v tej tretej sa už slovenský tím tešil z vedúceho gólu. Šišovský našiel spoza bránky Zuzina a ten zvýšil na 2:1. Ďalší zásah mohol už o pár sekúnd pridať Török, ale samostatnú akciu nepremenil. Na druhej strane nepochodil Vas pred Petríkom. V závere tretiny si zahrali hostia ešte jednu presilovku, no poistku v podobe tretieho gólu nepridali.

To sa im nepodarilo ani v ďalšej v úvode tretieho dejstva, pri ktorej mohli dokonca inkasovať, keď sa Szirányi natlačil pred Petríka, ale trafil len jeho betón. Domáci stupňovali tlak, z ktorého rezultovali presilovky 4 na 3 a od 53. minúty aj 5 na 4 a v tej sa im už podarilo vyrovnať. Petrík vyrazil strelu Rodmana, no k puku sa dostal St. Pierre a upravil na 2:2. Ďalšie góly už nepadli a duel dospel do predĺženia.

V ňom mohli najprv rozhodnúť domáci Beauviller i Dudás, následne v presilovke aj Detva, ale nepodarilo sa to ani jednému tímu a nasledovali samostatné nájazdy. V siedmej sérii rozhodol o triumfe hostí Sýkora, ktorý premenil aj svoje dva predchádzajúce pokusy, no na druhej strane mu dvakrát odpovedal Beauvillier. Okrem tejto dvojice sa v nájazdoch nik iný nepresadil.