Košice: Noc divadiel v Bábkovom divadle obohatia zaujímavé workshopy
TASR
TASR

Košice: Noc divadiel v Bábkovom divadle obohatia zaujímavé workshopy

Z predstavení divadlo uvedie o 18.00 h na scéne Jorik rozprávku Čert a Kača a o 19.00 v bábkovej sále cirkusovú show na javisku s  názvom Neuveriteľný cirkus. Po nich budú nasledovať tvorivé dielne.

Skúška komédie Tri noci od S. Mrožka v Bábkovom divadle na scéne Jorik v Košiciach 14. októbra 2019. Na snímke Lucia Hurajová. — Foto: TASR/František Iván

Košice 16. novembra (TASR) – Do sobotňajšieho desiateho ročníka Noci divadiel sa už tradične zapája aj Bábkové divadlo v Košiciach (BDK). Okrem dvoch predstavení ponúkne návštevníkom aj štyri workshopy vrátane výroby a vodenia bábok. Diváci si zároveň budú môcť pozrieť aj divadelné zákulisie.

Z predstavení divadlo uvedie o 18.00 h na scéne Jorik rozprávku Čert a Kača a o 19.00 v bábkovej sále cirkusovú show na javisku s  názvom Neuveriteľný cirkus. Po nich budú nasledovať tvorivé dielne.

"Umelecké dielne BDK si pripravili workshop na tému výroba bábok, kde si záujemcovia otestujú vlastné zručnosti pri práci s rôznymi druhmi materiálov a uvidia, aká náročná je výroba bábky. Vyskúšajú si divadelné kostýmy z obľúbených hier a ukryjú sa do nadrozmerných bábok," priblížil manažér divadla Martin Konečný. Workshop vodenia bábok bude prebiehať pod vedením členov umeleckého súboru. Diváci budú môcť prísť na javisko a vyskúšať si hereckú prácu a náročnosť vodenia jednotlivých typov bábok.

Vlastné workshopy si pripravili partneri divadla. Arteterapeutka Linda van Dalen predstaví spôsoby, ako rozvíjať v deťoch kreativitu a jemnú motoriku zábavnou hravou formou, ďalší zábavný workshop bude na tému spracovania a recyklácie kože.

"Našich divákov budeme sprevádzať aj zákulisím divadla, kde sa bežne počas roka nedostanú," doplnil herec Peter Creek Orgován. Predpokladaný záver Noci divadiel v bábkovom divadle je o 21.15 h.

Podujatie je pre návštevníkov zadarmo a na divadelné predstavenia je preto treba prísť v dostatočnom predstihu a nájsť si voľné miesto. Ako každý rok aj teraz sa mnohí záujemci do sály nedostanú, upozorňuje divadlo.

V rámci Košíc sa do projektu Noc divadiel zapojili aj Štátne divadlo Košice, Divadlo Thália a Konzervatórium Jozefa Adamoviča. Program je na webovej stránke www.nocdivadiel.sk.

 

Už ste čítali?

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…