Košice: Noc divadiel v Bábkovom divadle obohatia zaujímavé workshopy
TASR
TASR

Košice: Noc divadiel v Bábkovom divadle obohatia zaujímavé workshopy

Z predstavení divadlo uvedie o 18.00 h na scéne Jorik rozprávku Čert a Kača a o 19.00 v bábkovej sále cirkusovú show na javisku s  názvom Neuveriteľný cirkus. Po nich budú nasledovať tvorivé dielne.

Skúška komédie Tri noci od S. Mrožka v Bábkovom divadle na scéne Jorik v Košiciach 14. októbra 2019. Na snímke Lucia Hurajová. — Foto: TASR/František Iván

Košice 16. novembra (TASR) – Do sobotňajšieho desiateho ročníka Noci divadiel sa už tradične zapája aj Bábkové divadlo v Košiciach (BDK). Okrem dvoch predstavení ponúkne návštevníkom aj štyri workshopy vrátane výroby a vodenia bábok. Diváci si zároveň budú môcť pozrieť aj divadelné zákulisie.

Z predstavení divadlo uvedie o 18.00 h na scéne Jorik rozprávku Čert a Kača a o 19.00 v bábkovej sále cirkusovú show na javisku s  názvom Neuveriteľný cirkus. Po nich budú nasledovať tvorivé dielne.

"Umelecké dielne BDK si pripravili workshop na tému výroba bábok, kde si záujemcovia otestujú vlastné zručnosti pri práci s rôznymi druhmi materiálov a uvidia, aká náročná je výroba bábky. Vyskúšajú si divadelné kostýmy z obľúbených hier a ukryjú sa do nadrozmerných bábok," priblížil manažér divadla Martin Konečný. Workshop vodenia bábok bude prebiehať pod vedením členov umeleckého súboru. Diváci budú môcť prísť na javisko a vyskúšať si hereckú prácu a náročnosť vodenia jednotlivých typov bábok.

Vlastné workshopy si pripravili partneri divadla. Arteterapeutka Linda van Dalen predstaví spôsoby, ako rozvíjať v deťoch kreativitu a jemnú motoriku zábavnou hravou formou, ďalší zábavný workshop bude na tému spracovania a recyklácie kože.

"Našich divákov budeme sprevádzať aj zákulisím divadla, kde sa bežne počas roka nedostanú," doplnil herec Peter Creek Orgován. Predpokladaný záver Noci divadiel v bábkovom divadle je o 21.15 h.

Podujatie je pre návštevníkov zadarmo a na divadelné predstavenia je preto treba prísť v dostatočnom predstihu a nájsť si voľné miesto. Ako každý rok aj teraz sa mnohí záujemci do sály nedostanú, upozorňuje divadlo.

V rámci Košíc sa do projektu Noc divadiel zapojili aj Štátne divadlo Košice, Divadlo Thália a Konzervatórium Jozefa Adamoviča. Program je na webovej stránke www.nocdivadiel.sk.

 

Už ste čítali?

V talianskych Alpách sa mení sneh na ružovo: Čo to spôsobilo?…

V obľúbenej turistickej lokalite sa sneh mení na ružovo. Pozrite si tento…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…