Hokej-TL: Nováčik HK Dukla Michalovce podľahol Košiciam 2:3 po predĺžení

Na snímke radosť hráčov Dukla Ingema Michalovce z vyrovnávajúceho góla na 2:2 v zápase 21. kola hokejovej Tipsport Ligy Dukla Ingema Michalovce - HC Košice v piatok 15. novembra 2019 v Michalovciach. — Foto: TASR/Milan Kapusta

Nováčika HK Dukla Ingema Michalovce zdolali Košice napokon 3:2 po samostatných nájazdcoh.

Michalovce 15. novembra (TASR) - Hokejisti HC Košice uspeli v piatkovom stretnutí 21. kola Tipsport Ligy na ľade nováčika HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 po samostatných nájazdcoh.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 2:3 pp a sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 39. Ventela (Juusela), 59. Mesikammen (Ventela, Mašlonka) - 6. Vrábeľ (Suja), 46. Repe (Klhúfek), rozh. sam. nájazd M. Chovan. Vylúčení: 3:5, navyše: Ružička (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Tscherrig, Snášel - Šoltés, Jobbágy

Michalovce: Trenčan - Dalhuisen, Ventela, Hančák, Mesikammen, Vorobjev, Kolba, Zekucia Juusela, Lalancete, Mašlonka - Giľák, Galamboš, Spilar - Safaralejev, Linet, Hričina - Chalupa, Toma, Hvila - Borov

Košice: Košarišťan - T. Slovák, Repe, Čížek, Ružička, Michalčin, Koch, Bučko - Belluš, M. Chovan, Haščák - Květoň, Skokan, Klhúfek - Rapáč, Suja, Jokeľ - Vrábeľ, Bortňák, Milý

V prvej tretine videli diváci hokej s menším počtom šancí. Ako prví mohli skórovať Michalovčania, keď hosťujúcej obrane ušiel Giľák, tiesnený však nestihol umiestniť puk za Košarišťanov chrbát. Na druhej strane sa skóre zmenilo. Zo skrumáže pred bránkou sa dostal k puku Vrábeľ a na dvakrát otvoril gólový účet zápasu. Hostia mohli pridať druhý gól v 13. minúte, Haščákovú strelu však Trenčan skryl do lapačky. V závere mohli druhýkrát skórovať Košičania, ktorí hrali po vylúčení Mesikammena presilovú hru, paradoxne však v nej mohli aj inkasovať, ale Giľákov pokus skryl do lapačky Košarišťan.

Michalovčania sa v druhej tretine snažili vymyslieť v ofenzíve viac. Narážali však na pevnú obranu "oceliarov" a v reprezentačnej forme chytajúceho Košarišťana. Toho neprekonali Ventele, Mašlonka a zo skrumáže v presilovke ani Safaralejev. Domáci nakoniec boli za aktivitu v druhej tretine odmenení gólom, keď sa v 39. minúte v presilovke strelou od modrej presadil Ventele.

Aj v tretej tretine mali viac z hry Michalovčania, no Košarišťan postupne odolal šanciam Hvilu, Lalancetteho aj tvrdej strele Mesikammena. V 45. minúte bol prísne vylúčený Juusela a Repe v presilovke poslal Košičanov opäť do vedenia. Domáci sa opäť pustili do ofenzívy, stopercentné šance na vyrovnanie spálili Vorobjev aj Linet. Michalovčania mali ideálnu šancu vyrovnať aj v 57. minúte, keď putoval na trestnú lavicu Haščák. Dalhuisen mal nedovolený výstroj, čím vyrovnal stav hráčov na ľade. Aj napriek tomu sa však Dukle podarilo vyrovnať, keď v predposlednej minúte Mesikammen prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

V predĺžení mal gól na hokejke najskôr Klhúfek, ale Trenčan stiahol roletu a puk za seba nepustil. A keď sa v nájazde nepresadil ani Belluš, o držiteľovi extra bodu museli rozhodnúť nájazdy. V nich bol najskôr úspešný domáci Mašlonka, v tretej sérii však vyrovnal Skokan. V piatej sérii poslal Košičanov do vedenia Chovan a Safaralejev následne nepremenil svoj pokus.