Prezidentka ocenila prácu Nadácii pre deti Slovenska, vyjadrila im podporu
TASR
TASR

Prezidentka ocenila prácu Nadácii pre deti Slovenska, vyjadrila im podporu

Prezidentka ocenila prácu predstaviteľov Nadácie pre deti Slovenska a finančne sa zapojila do štvrtkovej zbierky Hodina deťom.

Na snímke vpravo prezidentka SR Zuzana Čaputová počas prijatia členov Nadácie pre deti Slovenska v rámci projektu Hodina deťom — Foto: TASR/Jakub Kotian

Bratislava 14. novembra (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová vyjadrila predstaviteľom Nadácie pre deti Slovenska podporu. Ocenila ich prácu, zároveň sa aj finančne zapojila do štvrtkovej zbierky Hodina deťom.

Čaputová povedala, že Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najrenomovanejších a najstarších neziskových organizácii na Slovensku a finančná zbierka Hodina deťom je veľmi známa, má vysoký kredit a je dôveryhodná. „Dôveryhodnosť je spojená s vysokou mierou transparentnosti a účelnosti vynaložených finančných prostriedkov," povedala hlava štátu.

„Som rada, že sa venujete jednej z najzraniteľnejších skupín obyvateľstva, a to sú deti," povedala prezidentka. Poďakovala sa nielen predstaviteľom nadácie, ale aj všetkým ľuďom, ktorí priamo s deťmi pracujú. Vyzdvihla aj prácu dobrovoľníkov. „Pretože práve dobrovoľnícka časť v občianskej spoločnosti je absolútne nenahraditeľná," dodala.

Na snímke uprostred prezidentka SR Zuzana Čaputová spolu s členmi Nadácie pre deti Slovenska počas prijatia v rámci projektu Hodina deťom
Na snímke uprostred prezidentka SR Zuzana Čaputová spolu s členmi Nadácie pre deti Slovenska počas prijatia v rámci projektu Hodina deťom Foto: TASR/Jakub Kotian

Prezidentka vo svojom prejave pripomenula aj stredajšiu (13. 11.) tragickú dopravnú nehodu pri Nitre, pri ktorej zahynulo 12 ľudí, medzi nimi aj maloletí. Poukázala aj na stredajšie nešťastie v Revúcej, kde pri záchrane zvierat z útulku strhol tri ženy silný prúd rieky Muráň a všetky tri pri tom zahynuli.

Záujemcovia mohli počas štvrtka prispieť do zbierky Hodina deťom a podporiť tak projekty pre deti a mladých. Do ulíc 324 miest a obcí Slovenska vyšlo vyše 3000 dobrovoľníkov so žltými pokladničkami.

Hodina deťom je celoročná verejná zbierka a najstarší program Nadácie pre deti Slovenska, ktorý od roku 1999 podporuje projekty pre deti a mladých ľudí na celom Slovensku. Prostredníctvom zbierky sa v priebehu 21 rokov podarilo podporiť 1753 projektov.

Už ste čítali?

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…