Prezidentka ocenila prácu Nadácii pre deti Slovenska, vyjadrila im podporu
TASR
TASR

Prezidentka ocenila prácu Nadácii pre deti Slovenska, vyjadrila im podporu

Prezidentka ocenila prácu predstaviteľov Nadácie pre deti Slovenska a finančne sa zapojila do štvrtkovej zbierky Hodina deťom.

Na snímke vpravo prezidentka SR Zuzana Čaputová počas prijatia členov Nadácie pre deti Slovenska v rámci projektu Hodina deťom — Foto: TASR/Jakub Kotian

Bratislava 14. novembra (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová vyjadrila predstaviteľom Nadácie pre deti Slovenska podporu. Ocenila ich prácu, zároveň sa aj finančne zapojila do štvrtkovej zbierky Hodina deťom.

Čaputová povedala, že Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najrenomovanejších a najstarších neziskových organizácii na Slovensku a finančná zbierka Hodina deťom je veľmi známa, má vysoký kredit a je dôveryhodná. „Dôveryhodnosť je spojená s vysokou mierou transparentnosti a účelnosti vynaložených finančných prostriedkov," povedala hlava štátu.

„Som rada, že sa venujete jednej z najzraniteľnejších skupín obyvateľstva, a to sú deti," povedala prezidentka. Poďakovala sa nielen predstaviteľom nadácie, ale aj všetkým ľuďom, ktorí priamo s deťmi pracujú. Vyzdvihla aj prácu dobrovoľníkov. „Pretože práve dobrovoľnícka časť v občianskej spoločnosti je absolútne nenahraditeľná," dodala.

Na snímke uprostred prezidentka SR Zuzana Čaputová spolu s členmi Nadácie pre deti Slovenska počas prijatia v rámci projektu Hodina deťom
Na snímke uprostred prezidentka SR Zuzana Čaputová spolu s členmi Nadácie pre deti Slovenska počas prijatia v rámci projektu Hodina deťom Foto: TASR/Jakub Kotian

Prezidentka vo svojom prejave pripomenula aj stredajšiu (13. 11.) tragickú dopravnú nehodu pri Nitre, pri ktorej zahynulo 12 ľudí, medzi nimi aj maloletí. Poukázala aj na stredajšie nešťastie v Revúcej, kde pri záchrane zvierat z útulku strhol tri ženy silný prúd rieky Muráň a všetky tri pri tom zahynuli.

Záujemcovia mohli počas štvrtka prispieť do zbierky Hodina deťom a podporiť tak projekty pre deti a mladých. Do ulíc 324 miest a obcí Slovenska vyšlo vyše 3000 dobrovoľníkov so žltými pokladničkami.

Hodina deťom je celoročná verejná zbierka a najstarší program Nadácie pre deti Slovenska, ktorý od roku 1999 podporuje projekty pre deti a mladých ľudí na celom Slovensku. Prostredníctvom zbierky sa v priebehu 21 rokov podarilo podporiť 1753 projektov.

Už ste čítali?

V talianskych Alpách sa mení sneh na ružovo: Čo to spôsobilo?…

V obľúbenej turistickej lokalite sa sneh mení na ružovo. Pozrite si tento…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…