Juventus porazil AC Miláno gólom Dybalu, Parma aj s Kuckom porazila AS Rím

Paulo Dybala sa raduje z gólu do siete AC Miláno
Paulo Dybala sa raduje z gólu do siete AC Miláno — Foto: TASR/AP/ANSA

Juventus zostáva v prebiehajúcej ligovej sezóne jediným nezdolaným tímom, na čele tabuľky má naďalej náskok jedného bodu pred milánskym Interom.

Rím 10. novembra (TASR) - Futbalisti Juventusu Turín aj po 12. kole vedú taliansku Serie A. Úradujúci majster potvrdil v nedeľu post lídra domácim víťazstvom 1:0 nad AC Miláno.

Výhru "starej dámy" zariadil v 77. minúte argentínsky útočník Paulo Dybala, ktorý predtým v 55. minúte nahradil na trávniku Cristiana Ronalda. Juventus zostáva v prebiehajúcej ligovej sezóne jediným nezdolaným tímom, na čele tabuľky má naďalej náskok jedného bodu pred milánskym Interom.

Na tretej priečke Lazio

Tretie miesto patrí hráčom Lazia Rím, ktorí zdolali Lecce 4:2. Gólový účet stretnutia otvoril po polhodine hry umiestnenou strelou argentínsky stredopoliar Joaquin Correa. Do polčasu stihli síce hostia vyrovnať po jednej z ojedinelých útočných akcií, no v druhom dejstve už úradovali Sergej Milinkovič – Savič, skúsený kanonier Ciro Immobile a opäť autor prvého gólu Correa.

Na konečných 4:2 korigoval päť minút pred koncom riadneho hracieho času Andrea La Mantia. Slovenský reprezentačný obranca v službách Lazia Denis Vavro sledoval zápas z lavičky náhradníkov.

Na štvrtú priečku sa vyšvihli hráči Cagliari. Tí si v poradili doma s Fiorentinou 5:2 a vyhrali v lige tretí zápas za sebou. Parma po troch dueloch opäť zabodovala naplno, doma si poradila s AS Rím 2:0. V tabuľke sa tak posunula už na ôsmu pozíciu.

Prvý gól zápasu strelil v 68. minúte Mattia Sprocati, v nadstavení pridal druhý zásah Andreas Cornelius. Celý zápas za domácich odohral slovenský reprezentačný stredopoliar Juraj Kucka. Parma sa predtým naposledy tešila z plného bodového zásahu proti "vlkom" v roku 2012.

Serie A - 12. kolo:

Cagliari Calcio – ACF Fiorentina 5:2 (3:0)

Góly: 17. Rog, 27. Pisacane, 34. Simeone, 55. Joao Pedro, 65. Nainggolan – 75. a 87. Vlahovič

SS Lazio Rím – US Lecce 4:2 (1:1)

Góly: 30. a 80. Correa, 62. Milinkovič – Savič, 77. Immobile (11m) – 40. Lapadula, 85. La Mantia

Sampdoria Janov – Atalanta Bergamo 0:0

ČK: 74. Malinovskij (Atalanta)

Udinese Calcio – S.P.A.L. 2013 0:0

Parma Calcio 1913 – AS Rím 2:0 (0:0)

Góly: 68. Sprocati, 90.+2 Cornelius