Turnaj majstrov: Djokovič porazil Berrettiniho, Federer podľahol Thiemovi

V úvodnom zápase skupiny Björna Borga zdolal v 02 aréne ako nasadená dvojka debutanta na Masters Taliana Mattea Berrettiniho za 63 minút hladko 6:2, 6:1.

Londýn 10. novembra (TASR) - Srbský tenista Novak Djokovič úspešne vstúpil do turnaja majstrov v Londýne. V úvodnom zápase skupiny Björna Borga zdolal v 02 aréne ako nasadená dvojka debutanta na Masters Taliana Mattea Berrettiniho za 63 minút hladko 6:2, 6:1. Vo večernom dueli zvíťazil Rakúšan Dominic Thiem nad šesťnásobným šampiónom Švajčiarom Rogerom Federerom 7:5, 7:5.

Djokovič bojujúci o post koncoročnej svetovej jednotky proti ôsmemu nasadenému Berrettinimu naplno potvrdil úlohu favorita. V druhom geme síce "Nole" nevyužil pri podaní súpera vedenie 30:0, no od stavu 2:2 získal osem gemov za sebou. Prvý set sa stal jasne jeho korisťou a v druhom si vybudoval rozhodujúci náskok 4:0.

Srb lepšie returnoval, mal navrch v dlhších výmenách a robil oveľa menej nevynútených chýb ako Berrettini, ktorý je prvým talianskym singlistom na turnaji majstrov od roku 1978. Vtedy sa medzi elitnou „smotánkou" predstavil Corrado Barazzutti.

Dominic Thiem a Roger Federer
Dominic Thiem a Roger Federer Foto: TASR/AP

Djokovič po vydarenom vstupe do záverečného vrcholu sezóny neskrýval spokojnosť. Teší ma, že môžem opäť hrať v Londýne. Turnaj majstrov sa koná v 02 aréne už desať rokov a je to jedno z najprestížnejších podujatí na svete. Vždy sa tu cítim veľmi dobre. Proti Matteovi som dnes zúročil bohaté skúsenosti, zvolil som správnu taktiku. Dôležitý bol brejk za stavu 3:2 v prvom sete. V ďalšom priebehu zápasu som lepšie servoval a kvalitnými returnami sa mi podarilo eliminovať Matteovo podanie. V Londýne je tento rok rýchly povrch, čo mi vyhovuje," povedal Djokovič v pozápasovom rozhovore.

Thiem počas celého zápasu s Federerom ťažil z kvalitného podania. Dvojnásobný finalista Roland Garros lepšie zvládol koncovky, keď v oboch setoch za stavu 5:5 zobral Švajčiarovi servis. Vzájomnú bilanciu s Federerom upravil na 5:2. V utorok nastúpi proti Djokovičovi. Federera čaká súboj s Berrettinim, ktorý musí vyhrať, ak si chce udržať šancu na postup do semifinále.