Česi si poradili aj s Ruskom, stali sa víťazmi Karjala Cupu

Radosť zverencom trénera Miloša Říhu zabezpečil v 11. minúte kapitán Jan Kovář, ktorý po presnej prihrávke Michala Řepíka prekonal Alexandra Samonova.

Český brankár Jakub Kovář (vpravo) — Foto: TASR/AP Czech Republic goalkeeper Jakub Kovar, right, saves the puck under his glove while Russia's Mikhail Glukhov lies on the ice beside him during the 2013 Euro Hockey Tour (EHT ) Karjala Tournament match between Czech Republic and Russia in Helsinki,

Helsinki 10. novembra (TASR) – Víťazmi turnaja Karjala Cup sa po siedmich rokoch stali hokejisti Česka, ktorí v nedeľnom stretnutí v Helsinkách zdolali Rusko 3:0. Radosť zverencom trénera Miloša Říhu zabezpečil v 11. minúte kapitán Jan Kovář, ktorý po presnej prihrávke Michala Řepíka prekonal Alexandra Samonova.

V 52. minúte zvýšil na 2:0 Lukáš Sedlák, jeho presný zásah rozhodcovia uznali až po vzhliadnutí videozáberov. Konečný výsledok stanovil v záverečnej minúte strelou cez celé klzisko do prázdnej bránky Andrej Nestrašil.

V severskom derby si Fínsko poradilo so Švédskom 2:1 a domáci tím sa tak teší z konečného druhého miesta na turnaji.