NHL: Cehlárik prvýkrát v sezóne bodoval

— Foto: Archívna foto: TASR

Boston prehral v Detroite 2:4

New York 9. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Peter Cehlárik si pripísal prvý bod v prebiehajúcom ročníku zámorskej NHL, jeho Boston ale prehral na ľade Detroitu 2:4. Cehlárik prihral na gól Davida Krejčího už po 69 sekundách hry, no domáci potom otočili skóre aj zásluhou dvoch presných zásahov Robbyho Fabbriho.

Cehlárik vo svojom treťom vystúpení v profilige v aktuálnej sezóne strávil na ľade 12:07 min, mal aj plusový bod. Jeho krajan a spoluhráč Zdeno Chára odohral takmer dvadsať minút a prezentoval sa jednou strelou na bránku a dvoma bodyčekmi. Cehlárik v uplynulých dňoch "pendloval" medzi prvým tímom a farmou Bostonu, za Providence nastúpil v AHL doteraz v sezóne na sedem duelov a nazbieral v nich desať bodov (6+4).

Hokejisti Tampy Bay triumfovali v dueli v štokholmskej Ericsson Globe aréne nad Buffalom Sabres 3:2. Slovenský obranca "bleskov" Erik Černák strávil na ľade 17:42, dve minúty si odsedel na trestnej lavici a súperovho brankára ohrozil štyrmi strelami. Buffalo natiahlo sériu prehier už na štyri stretnutia.