Európsky pohár FIBA: Ružomberčanky nestačili na Krasnojarsk, podali sympatický výkon

Na snímke uprostred tréner Ružomberka Juraj Suja počas zápasu D-skupiny Európskeho pohára FIBA žien v basketbale MBK Ružomberok - Jenisej Krasnojarsk — Foto: TASR/Dušan Hein

Basketbalistky slovenského majstra MBK Ružomberok prehrali aj vo svojom štvrtom vystúpení v Európskom pohári FIBA.

Ružomberok 6. novembra (TASR) - Basketbalistky slovenského majstra MBK Ružomberok prehrali aj vo svojom štvrtom vystúpení v Európskom pohári FIBA. Ruskému Jeniseju Krasnojarsk podľahli v stredajšom stretnutí D-skupiny 59:73.

Zverencov trénera Juraja Suju najbližšie čaká duel na pôde tureckého Hataya 28. novembra. Doma sa ešte predstavia v stredu 4. decembra proti bieloruskému družstvu Cmoki Minsk. Ružomberčanky v úvodnom vystúpení v skupine prehrali v Krasnojarsku o 23 bodov a proti ruskému súperovi neboli ani tentoraz favoritom.

Napriek tomu držali celý prvý polčas s Jenisejom krok a polčas prehrali iba o štyri body 36:40. Ešte päť minút pred koncom prehrávali rozdielom jediného koša 59:62, no záverečnú päťminútovku výrazne lepšie zvládol ruský tím.

EP FIBA žien - D-skupina:

MBK Ružomberok - Jenisej Krasnojarsk 59:73 (36:40)

zostava a body MBK: Mištinová 14, Turudičová 12, Feketeová 11, Dudášová 8, Jackovecová 4 (Williamsová 5, Moravčíková 5, Havranová 0). Najviac bodov za Jenisej: Linskensová 17 (13 doskokov), McCrayová 14, Koizarová 13,

TH: 18/12 – 8/7. fauly: 15 – 17, trojky: 3 – 8, rozhodovali: Győrgyiová (Nor.), Helmsteinová (Lit.) a Kaskőtőová, 950 divákov, štvrtiny: 14:20, 22:20, 18:18, 5:15.

Nestačila ani veľká bojovnosť

Lepšie stretnutie otvorili hosťujúce hráčky, ktoré v úvodnej štvrtine viedli 9:2, 11:4, 13:7 aj 18:12. Slovenský majster sa ale postupnými krokmi priblížil a v 15. min. už otočil stav na 23:22. Po polčase i pred poslednou desaťminútovkou svietilo na tabuli štvorbodové manko MBK – 36:40, respektíve 54:58.

Favorit rozhodol až v závere, jedenásťbodovou šnúrou medzi 36. a 40. min. Slovenský pohárový zástupca s úzkou rotáciou húževnato bojoval, no Krasnojarsk si aj napriek tomu po 4. kole udržal svoju nezdolanosť.

Hlasy po zápase

Juraj Suja, tréner Ružomberka: „Som hrdý na svoj kolektív, lebo robil to, čo mal, čo mohol a na čo mal sily. Dievčatá preskákali súpera a tiež sme ho prinútili k štrnástim stratám, čo sú pre mňa veľmi pozitívne informácie. Na druhej strane Jenisej mal v prvom polčase takmer 70–percentnú úspešnosť streľby. Je mi trošku ľúto, že sme neboli odmenení víťazstvom, ale nemáme na to, aby sme porazili Krasnojarsk v takom stave, ako sme. Veľmi nám chýba zranená rozohrávačka Radka Stašová. Stretnutie bolo veľmi fyzicky náročné. Napriek prehre som s našim výkonom spokojný."

Oľga Šunejkinová, trénerka Krasnojarska: „Som veľmi šťastná, že sa nám podarilo tento ťažký zápas vyhrať. Otvorili sme ho veľmi dobre, prehrali sme v doskoku. Stretnutie vyústilo vo vyrovnaný a aj dosť nervózny duel. Dopustili sme sa aj nejakých chýb. V závere sme ich dokázali eliminovať, získali sme náskok, ktorý sme si už udržali. Mám z toho veľkú radosť."